19 Mayıs'ın yerine yeni stat yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Başkan Gökçek başkente yapılacak stat için buluştu. Toplantıda Ankara 19 Mayıs Stadı'nın yerine 42 bin kişilik modern bir stat yapılması kararlaştırıldı

19 Mayıs'ın yerine yeni stat yapılacak
Bursa, Konya, Antalya ve Rize gibi şehirlere modern statlar kazandırılırken başkent Ankara'nın spor alanında en büyük eksiği olan stadyum bir türlü yapılmadı. Ankara spor camiasından önemli isimlerin her fırsatta dile getirdiği stadyum sorunu ile ilgili geçtiğimiz hafta önemli bir adım atıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Altındağ'daki bakanlık binasında başkente yapılacak yeni stadyum ile ilgili bir toplantı yaptığı öğrenildi.

19 MAYIS STADI YIKILIYOR

Taraflar başkente yakışır modern bir stadın hayata geçirilmesi konusunda ortak karar aldı. Toplantıda alınan bir diğer önemli karar ise yeni yapılacak stadın yeri konusunda oldu. Toplantıda yeni stat için Ankaragücü ve Gençlerbirliği'nin maçlarını oynadığı 19 Mayıs Stadyumu'nun yerinin en uygun yer olduğu üzerinde duruldu. Toplantıda Ankara 19 Mayıs Stadı'nın yerine 42 bin kişilik modern bir stat yapılması kararlaştırıldı.

STAT 1936'DA YAPILDI
20 bin kişi kapasiteli Ankara 19 Mayıs Stadı 1936 yılından beri Ankara'nın sportif faaliyetlerine ev sahipliği yapıyor. Ankara'nın en büyük 4 stadından biri olan 19 Mayıs, ulaşım açısından en kullanışlı stat olarak gösteriliyor.
BİZE ULAŞIN