Mavi Göl başkentte tutkuya dönüştü

Mavi Göl hafta sonlarında Ankaralıların uğrak yeri oldu. Ziyaretçiler sabah erkenden piknik alanlarına gelerek yorgunluğunu atıyor

Mavi Göl başkentte tutkuya dönüştü
Büyükşehir Belediyesi'nin başkentteki çok sayıda rekreasyon alanından olan Mavi Göl, Ankaralıların hafta sonu tutkusu haline geldi. Sıcak günleri Mavi Göl'ün serin ve oksijeni bol atmosferinde geçiren Ankaralılar yaza veda ederken de hafta sonlarında Mavi Göl'den vazgeçemedi. Mavi Göl'e sabah erken saatlerden itibaren gelen Ankaralılar piknik alanlarında ve göl kenarlarında hem dinlenerek hem de çeşitli aktiviteler yaparak akşam saatlerine kadar dinlenip eğleniyor. Mavi Göl'deki piknik alanlarında önce semaver eşliğinde kahvaltı yaparak güne başlayan Ankaralılar, balık tutarak, kitap okuyarak, hamak ve salıncağa binerek veya yürüyüş yaparak tatil günlerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor.

'DENİZ KENARININ ÖZELLİĞİNE SAHİP'
Mavi Göl'ü çok sevdiklerini ifade eden Ankaralılar, adeta bir tutku haline gelen Mavi Göl ile ilgili düşüncelerine şöyle açıkladılar:
Servet Ay: Ankara içinde en beğendiğim park burası. Deniz kenarının özelliklerini yansıtıyor.
Uğur Kılınç: Mavi Göl sakinliği, sessizliği, göl kenarında olması, serinliği, güvenliği hem de insanları rahatsız edici alkol gibi madde kullanımının olmaması bizler için çok özel ve güzel.
Kenan Ballanlı: Mamak'ta oturuyoruz, evimizin yakınında olması, hem de güzel ve bakımlı olması bizim tercih sebeplerimiz arasında.
Özhan Özkahveci: Olta ile balık tutuyoruz. Çocuklarla birlikte gayet güzel bir şekilde vakit geçirdiğimiz bir ortam.
Zakir Sağır: Ulaşımı rahat, oksijeni bol bir yer. Bu nedenle ailecek Mavi Göl'ü seviyoruz ve hep geliyoruz.
İsmail Arınoğlu: Mavi Göl'ü çok seviyoruz, yakın olması tercih nedenimiz. Çevre bakımından güzel, temiz, bakımlı bir yer.
Kadirhan Demirel: İlk defa geldik, gördüğümüz kadarıyla da Göksu gibi aynı seviyede güzellikte bir yer, ailelerin gelebileceği bir yer olması tercih nedenimiz.

TEKNE GEZİNTİSİ VE DENİZ BİSİKLETİ KEYFİ
Ankaralılar Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan piknik alanlarındaki kamelyaların hemen kenarındaki barbekülerde ızgara yemeklerini hazırlıyor. Aileler daha sonra çocukları ile birlikte Mavi Göl'ün serin ve oksijeni bol atmosferinde unutamayacakları bir gün geçiriyor. Ankaralılar Mavi Göl'de deniz tutkusunu kısmen gidermeye de çalışıyor. Mavi Göl'ün masmavi ortamında deniz bisikletlerine binerek açılan Ankaralılar hem eğleniyor hem de spor yapmış oluyor. Deniz bisikletlerine binmeyenler ise tekne gezintisi ile günlerine renk katıyor.
BİZE ULAŞIN