Huzuru kınalı keklikte buldu

Her birine ayrı isimler verdiği kınalı kekliklerini üç yıldır yanından ayırmayan Ali Halıcı kekliklerden bazılarını büyütüp çoğaltmak ve yememek şartıyla yakınlarına hediye ediyor

Huzuru kınalı keklikte buldu
Çubuk'ta yaşayan Ali Halıcı, her birine ayrı isimler verdiği kınalı kekliklerini 3 yıldır yanından ayırmıyor. Çubuk Sanayi Sitesi'nde kapı ve pencerelere sineklik imalatı ve montajı yaparak geçimini sağlayan Ali Halıcı (39), iş yerinde esnafın hiç de alışık olmadığı bir şekilde çalışıyor. İş yerindeki tezgâhın üzerinde gezinen kekliklerin yanında çalışan Halıcı, kekliklerini yanından ayırmıyor. Sanayi esnafı, keklikleri sevmek ve keklik sesi eşliğinde çay içmek için Halıcı'nın iş yerine sık sık geliyor. İş yerinde tezgâhın üzerinde gezinen keklikleri görenler ise şaşkınlığını gizleyemiyor.

DOĞAYA SALIVERİYOR
Halıcı, bir an bile yanından ayırmadığı kekliklerle arasında sıkı bağ oluştuğunu söyledi. Halıcı, "Fırat" diye seslendiği keklik ile arasındaki bağın hepsinden farklı olduğunu, bu kekliğin "Fırat" dediğinde hemen yanına geldiğini belirtti. Yumurtadan yeni çıkan yavruları büyüttükten sonra doğaya salıverdiğini veya beslemek isteyenlere verdiğini dile getiren Halıcı, "Kekliklerle ilgilenmek, iç içe yaşamak, çalışmak beni rahatlatıyor" şeklinde konuştu.

Hüseyin YİĞİNER / AA

BİZE ULAŞIN