Mamak DSİ gözünü Süper Lig'e dikti

Yeni sezon çalışmalarına başlayan Mamak Belediyesi DSİ Basketbol Takımı, kadrosunu yeni transferle güçlendirdi. Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Kolları sıvadık. İnşallah bu seneki hedefimiz Süper Lig'e çıkmak" şeklinde konuştu

Mamak DSİ gözünü Süper Lig'e dikti
Mamak Belediyesi DSİ Basketbol Takımı yeni sezon çalışmalarına Mamak Spor Salonu'ndaki hazırlık maçları ile başladı. Yeni yönetim ve yeni bir teknik ekip kuran Mamak Belediyesi DSİ, oyuncu kadrosunu da güçlendirdi. Geçen sene takımda forma giyen 4 oyuncu; Ulaş, Nezih, Jason ve Alp dışında tüm oyuncular yenilendi. Kadroya TED Ankara Kolejliler'den Berent Kavaklıoğlu, Türk Telekom'dan Pertev Öngüner, Balıkesir'den Cem Coşkun, Afyon'dan Efes altyapılı Enis Bayrak ve Ormanspor'dan Mertcan Yamaner gibi önemli isimler katıldı. Mamak Belediyesi DSİ, yeni kadrosunu, eski göz ağrısı tecrübeli antrenör Altar Tunçkol'a emanet etti. Belediye Başkanı Mesut Akgül, takıma büyük destek verdiklerini belirterek, "Geçen yıl takımda uyum sorunu yaşandı. Bu sene, başından sistemi oturtmak için kolları sıvadık. İnşallah bu seneki hedefimiz Süper Lig'e çıkmak'' dedi.

29 eylül'de galatasaray

Takım, ekim ayında başlayacak lig öncesi hazırlık maçlarında sahaya çıkacak. İlk karşılaşma 29 Eylül'de Galatasaray ile oynanacak. Takım Bergama'da bir turnuvaya ve Sakarya'daki hazırlık maçlarına ve Federasyon Kupası'na katılacak. Teknik Direktör Altar Tunçkol, lige hazırlık için bu sene kamp yerine hazırlık maçlarını tercih ettiklerini söyledi ve "Amacımız bu hazırlık maçları ile takımın bir an önce kaynaşması" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN