Terörün hain planları amacına ulaşamayacak

Hakkâri Dağlıca'da 16 askerin şehit düşmesinin ardından dün de Iğdır'da 13 polisin haince pusuya düşürülmesi yürekleri dağladı. Terör örgütüne lanet yağdıran başkentin sivil toplum temsilcileri birlik ve beraberlik mesajı verdi

Terörün hain planları amacına ulaşamayacak
Dağlıca ve Dilucu'nda PKK terör örgütünün gerçekleştirdiği kanlı saldırılara başkentte tepkiler çığ gibi büyüyor. Ankara'nın sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, iş dünyası ve spor kulüpleri hain saldırıyı lanetleyerek, "Şer güçler asla başarılı olamayacak" vurgusunu yaptı.

TERÖR VE ŞİDDET ARTIK SON BULSUN

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Dağlıca ve Dilucu'nda yaşanan saldırının Türk milletinin yüreğini dağladığını belirterek, "Kaynağı ve hedefi ne olursa olsun terörü lanetliyoruz. Yeter artık, terör ve şiddet son bulsun" dedi. Bezci, yaptığı açıklamada, terör saldırısının Türkiye'nin istikrarını, birlik ve bütünlüğünü hedef aldığını belirterek, "Dünden beridir elimiz yüreğimizde bekliyoruz, 16 askerimizin ve 13 polisimizin şehit olduğu, bazı asker ve polislerimizin de yaralandığı haberini aldık. Yüreklerimiz dağlandı" diye konuştu. Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerin ailelerine sabır ve yaralılara acil şifalar dileyen Bezci, "Tüm Türkiye'ye başsağlığı diliyor ve 'artık bu son olsun' diyorum" şeklinde konuştu.

'TERÖRÜN HEDEFİ BERABERLİĞİMİZ'

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, hain saldırıları nefretle lanetledi. Özdebir, "Ülkemiz, bir süredir yoğun bir şekilde hain terör örgütünün birlik ve beraberliğimize kast eden saldırılarına hedef olmaktadır. Dün de Hakkari Dağlıca'da düzenlenen hain saldırıda ülkemiz için kahramanca mücadele eden 16 askerimiz şehit olmuştur. Bu alçak saldırıyı gerçekleştirenler hedeflerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Tüm milletimizin başı sağolsun" dedi.

ÜLKEMİZE OYNANAN OYUNUN FARKINDAYIZ

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Fatma Semiz: Bizler, ülkemiz üzerinde oynanan büyük oyunların da farkındayız. Türkiye ne zaman ekonomik ve siyasi anlamda büyük bir hamle yapsa karşısına böyle engeller çıkarılmaktadır. Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti, başta terör faaliyetleri olmak üzere ülkenin huzur ve güvenliğine kast eden her türlü eyleme karşı koyacak güç ve kudrettedir. Halkımızın meselelere sağduyuyla yaklaşacağına yürekten inanıyoruz.

TÜRK MİLLETİ GÜÇ LÜDÜR FIRSAT VERMEZ

Ülkenin çok zor bir sınavdan geçtiğini belirten Osmanlıspor Kulübü Başkanı Sadık Dik, "Bu millet birçok badirenin başarı ile üstesinden gelmiştir. İnşallah bu badireyi de daha çok bedel ödemeden atlatacaktır. Türk milleti güçlüdür böyle çapulculara fırsat vermeyecektir. Şimdi bir ve beraber olma zamanıdır" diye konuştu.

HALKI DÜŞÜNSELER HERŞEYİ YAKARLAR MI

Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır: Halkını düşünen bir örgüt, bölgede sağlık hizmeti veren sağlıkçıları, eğitim hizmeti veren eğitimcileri, ırz ve namuslarının bekçisi asker, polis ve güvenlik görevlilerini kalleşçe katledebilir mi? Halkını düşünen bir örgüt, oto yolları, köprüleri ilçeleri, köyleri, mezraları kamu binalarını tahrip edebilir mi? Terörün kökü kazınana kadar verilecek mücadelenin yanındayız.

TÜRKİYE AVRUPA İÇİN ÇOK BÜYÜ K BİR TEHDİT

Saldırıların ülkenin yarınlarından ürkenlerin, büyüyen Türkiye'ye tahammül edemeyenlerin hain tuzakları olduğunu ifade eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Bu saldırıların Kürtlerle bir ilgisinin olmadığı gibi, kandırılmış körpe beyinlerin adeta korkutularak esir edildiğini de biliyoruz. Türkiye Avrupa için büyük öneme sahip olduğu kadar, manevi anlamda da büyük bir tehdittir. Güçlenmemiz istenmiyor" dedi.

TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ KESEMEZLER

Ankara Ahi Evran Ocağı İş Adamları Derneği Başkanı Yunus Çelik, "16 değil binlerce şehit versek bile asla Türkiye Cumhuriyeti'nin önünü kesemezler. 7 den 77'ye savaşa giden şerefli bir milletiz. Şimdi vatanımız ve milletimiz için bir ve beraber olma vaktidir. Milletimizin başı sağolsun" ifadelerini kullandı.

HEDEFİMİZDEN ASLA DÖNDÜREMEYECEKLER

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Eda Ersoy: Türkiye'nin siyasal, toplumsal ve ekonomik alandaki 2023 hedeflerine ulaşmasına engel olunmak isteniyor. Ama bunu başaramayacaklar. Ülkemizin, geçmişteki terör ve şiddet ortamına dönmeye tahammülü yoktur. Bu saldırılara karşı milletçe yekvücut olup barış, istikrar ve güven ortamını muhafaza etmek için çalışmalıyız.

BÜTÜN SİYASİ PARTİLER SORUMLULUK YÜ KLENMELİ

İşadamı ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav: Yaşanan terör olayları nedeni ile geceleri gözüme uyku girmiyor. 1935 doğumlu bir insan olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin hangi mücadelelerle kazanıldığını iyi bilen bir insanım. Bütün siyasi partiler birlik ve beraberlik içerisinde bu acı badireden kurtulacak atılımları yapmalıdır. Bu beyanda şehit olanlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine de baş sağlığı diliyorum.

ÖRGÜT TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERİLMELİ

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı: Dış güçlerin maşası olan terör örgütünün asıl amacı huzur ve istikrarı bozmak, Türkiye'nin kalkınmasına, ekonomik gelişimine engel olmaktır. Bölücü terör, geçmişte uzun yıllar boyu Türkiye'nin enerjisini boşa tüketti, binlerce insanımızın hayatına mal oldu, kaynaklarını heba etti, ekonomisine zarar verdi, kalkınma ve ilerlemesini geciktirdi. Ancak terör artık bunu başaramayacak, bu amacına ulaşamayacaktır. Birlik ve dirliğimizi bozamayacaklar. Teröre karşı taviz vermeden, yılgınlığa kapılmadan, milli birlik duygusu içinde yekvücut olup son terörist de etkisiz hale getirilene kadar kararlılıkla mücadele edilmeli, terör örgütü tarihin çöplüğüne gönderilmelidir.

VATAN İÇİN TEK YÜREK OLMALIYIZ

Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan: Canımız çok yanıyor ama bu vatan bizim. İkinci bir ülkemiz de olmadığına göre atalarımızın mirası için tek yürek olmak gerek. Esnaf olarak çok üzgünüz ve devletimizin de arkasındayız. Son hain ölene kadar operasyon devam etmeli. Terörle bizi yıkmayı asla başaramayacaklar.

TERÖRLE BİTENE KADAR SAVAŞ

Ankara Servisçiler Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı: Anaların göz pınarlarını kurutan terör belası için devletin tutumunu destekliyoruz. Son terörist de ininden çıkarılana kadar operasyonlar devam etmeli. Biz Kürt, Türk kardeşiz ama PKK ile sadece düşmanız. Devletimiz PKK'nın kökünü kazıyana kadar mücadeleyi sürdürmeli.

PKK'YA FIRSAT VERİL MEYECEK

ANKESOB ve Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner: Ülkemizi yangın yerine çevirmeye çalışan ve asırlardır tek bayrak altında yaşayan milletimizi bölüp parçalamak için hain pusular kuran PKK'ya fırsat verilmeyecektir. Terör operasyonları vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliği için devam etmeli.
BİZE ULAŞIN