Lakros takımı ABD yolcusu

Mamak Belediyesi'nin Milli Takım'a sporcu yetiştirmek için geçtiğimiz yıl kurduğu 'Lakros' takımı ABD'de düzenlenecek şampiyonaya katılacak

Lakros takımı ABD yolcusu
İzmir ve İstanbul'un ardından Türkiye'nin üçüncü lakros milli takımı olan Mamak Belediyesi Lakros Takımı, İzmir ve İstanbul takımlarından da seçilerek oluşturulacak milli takımda forma giyerek, 18-27 Eylül arasında ABD'nin New York eyaletinde War Memorial Arena'da gerçekleşecek Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor. Altyapı olarak çok ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, sporculara başarı dileyerek Mamak'ın kendini dünyaya tanıtacak bir spor dalıyla tanıştığını söyledi. Akgül, "Türkiye'de yeni tanınan sporları da bünyemizde barındırarak alt yapılarını oluşturuyoruz. Lakros da ülkemizde yeni tanınan bir spor dalı. Hem lakros sporunu hem de Mamak'ı dünyaya tanıtacağız" diye konuştu.

ALT YAPIDAN SPORCU YETİŞECEK
Son yıllarda oyuncu sayısını hızla artıran lakros sporuna Mamak'tan da ilgi büyük. Mamaklı gençlerden lakros takımına sporcu dâhil edilerek yetiştirilecek. Bu kadro aynı zamanda milli takımın çekirdeğini oluşturacak. Takım, her yıl dünyanın 5 ülkesinden turnuvalara gelen takımların yanı sıra ülkemizdeki lakros takımlarıyla müsabakalar gerçekleştirecek. Lakrosçular, haftada iki gün Mamak Şehir Stadı'nda antrenmanlarını sürdürüyor.

SOPALAR ÇARPIŞACAK
Eleme usulü gerçekleşecek ve toplam 14 ülke takımının yarışacağı şampiyonada Lakros milli takımı 18 Eylül'de İsviçre, 19 Eylül'de Avustralya ve 20 Eylül'de Finlandiya ile maç yapacak. Takım, hem sertliğin hem de dostluğun bir arada bulunduğu lakros maçını bu kez çim sahada değil, salonda oynayacak.

BİZE ULAŞIN