THK'da kara bulutlar

Rüşvet suçlamasıyla 11 aydır cezaevinde bulunan Osman Yıldırım'ın yarınki THK Genel Kurulu'nda yeniden başkanlığa aday olması bekleniyor

THK'da kara bulutlar
THK üzerindeki kara bulutlar bir türlü dağılmıyor. Vacit Öktem'in istifasının ardından yarın gerçekleştirilecek THK Genel Kurulu ile yeni genel başkanın seçimi yapılacak. 11 ay önce rüşvet suçlamasıyla tutuklanan ve geçtiğimiz hafta mahkemeye çıkartılarak şartlı tahliye edilen eski THK Genel Başkanı Emekli Tümgeneral Osman Yıldırım'ın genel kurul günü salonun atmosferine göre yeniden aday olabileceği ifade edildi. Osman Yıldırım'ın adaylığını açıklaması durumunda Yıldırım'a yakınlığı ile bilinen ve halen THK Vakfı Başkanı olan Emekli Tuğgeneral olan Kürşat Atılgan'ın adaylıktan çekileceği iddia edildi.

KULİSLER HAREKETLENDİ
28 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilen Türk Hava Kurumu Genel Kurulu'nda 433 delegeden 267'sinin oyunu alarak THK Genel Başkanı seçilen Vacit Öktem iddiaya göre kurum içerisinde varlığını devam ettiren eski Genel Başkan Yıldırım'ın adamlarının baskıları sonucu başkanlıktan 6 ay sonra istifa etti. Kurum içindeki etkinliğini cezaevinde olduğu dönemde de sürdürdüğü öne sürülen ve 11 aylık mahkumiyetin ardından geçtiğimiz hafta mahkemeye çıkartılan Yıldırım'ın şartlı tahliye edilmesinin kulislerde de "Osman Paşa aday" şeklinde yorumlara neden olduğu belirtildi.

ATILGAN'IN ÖDÜLÜ VAKIF MI?
Aynı zamanda MHP eski Milletvekili olan Kürşat Atılgan'ın Osman Yıldırım'ı desteklemesi durumunda kendisine ödül olarak vatandaşların yaptığı yardımlarla ayakta kalan THK Vakfı Başkanlığı'nın yeniden verileceği iddia edildi.

ATMOSFERE GÖRE ADAY
Eski Genel Başkan Yıldırım, iddiaya göre yarın THK Genel Kurulu'nun yapılacağı Kızılcahamam Lima Termal Otel'e giderek salonun havasına göre aday olup olmayacağına karar verecek. Yıldırım'ın son dakika adaylığını açıklaması durumunda mevcut THK Vakfı Başkanı olan ve Yıldırım'a yakınlığı ile bilinen Kürşat Atılgan ise adaylıktan çekilecek. Kürşat Atılgan ve ekibinin, adaylığını açıklaması durumunda seçimde Osman Yıldırım'ı destekleyeceği ifade ediliyor.
BİZE ULAŞIN