Cumhurbaşkanı bile bu maaşları almıyor

Bugünkü Genel Kurul'da başkanlık için yarışacak olan THK Başkan Vekili Mustafa San "THK Vakfı'nda Cumhurbaşkanı'nın bile alamadığı maaşları alanlar var" diye konuştu

Cumhurbaşkanı bile bu maaşları almıyor
Aralık 2014'te yapılan seçimin ardından THK Genel Başkanı seçilen Vacit Öktem'in istifası kurumda adeta şok etkisi yarattı. Kara bulutların üzerinden bir türlü dağılmadığı THK'da bugün Kızılcahamam'da yapılacak genel kurulla yeni genel başkan seçilecek. Vacit Öktem'den boşalan koltuğa oturan THK Genel Başkan Vekili Mustafa San, Sabah Ankara'ya önemli açıklamalarda bulundu. Bir önceki seçimde de aday olan Emekli Tuğgeneral Kürşat Atılgan ile yarışacak olan San, "22 yılını Türk Hava Kurumu'nun daha iyi yerlere gelmesi için harcamış biri olarak tüm samimiyetimle konuşmak istiyorum. Kimseyi hedef göstermeden, kimseye kötü söz söylemeden Türk Hava Kurumumuzun adının büyüklüğüne yakışır şekilde duygularımı ve projelerimi ifade edeceğim" dedi.

"AMACINDAN SAPTI"
Kurumun amacından saptığını ifade eden THK Genel Başkan Vekili Mustafa San, "Asıl kuruluş amacı başta gençliğimiz olmak üzere halkımıza havacılığı anlatmak, sevdirmek ve öğretmek için gerekli yapıyı kurmak olan yüce kurumumuzun kuruluş amacından maalesef sapmış olduğunu üzülerek gördüm. Eski dönemlerden kalan büyük bir problem hala çözülebilmiş değil. Havacılıkla 'paracılığın' karıştırıldığı yapı nedeniyle yılların tecrübesiyle yoluna devam eden Türk Hava Kurumu'nun faaliyetleri sekteye uğramış" şeklinde konuştu.

ATILGAN: YILDIRIM O SALONA GİREMEZ
Adaylardan Kürşat Atılgan ise kongrede Osman Yıldırım lehine adaylıktan çekileceği iddialarını yalanladı. "Bu muhaliflerin ortaya attığı bir uydurma" diyen Atılgan, "Osman Yıldırım o salondan içeri dahi giremeyecek. Şu an hakkında devam eden bir dava var. O nedenle adaylığı söz konusu olamaz" dedi.

'BÖYLE GİDERSE BATACAK'
THK Vakfı ve vakfa bağlı şirketlerde çalışan üst düzey yöneticilere Cumhurbaşkanı'nın bile alamadığı maaşların verildiğini ifade eden San, "Tek adam ve tek adama bağlı oluşturulan büyük ve karmaşık yapının çökmesi nedeniyle kurum ve bağlıları arasında büyük kopukluklar meydana gelmiş. En büyük holdinglerde bile iş tek kişinin üzerine bırakılmaz. Yoksa batarsınız. Bu ülkede cumhurbaşkanının bile almadığı maaşlar THK Vakfı ve Vakfa bağlı şirketlerde çalışan üst düzey yöneticilere verilmiş maalesef. Bu maaşlarla siz dünyanın en çok kazanan işini bile yapsanız batmanız kaçınılmaz olacaktır. Şubelerde bir tek deri için kapı kapı dolaştığımız ve kurumun bir kuruşu gitmesin diye cebimizden yaptığımız fedakârlıkları düşünüp kahroldum maalesef" dedi.
BİZE ULAŞIN