Ağbal ziyaretlerine OSTİM'den başladı

AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal ilk ziyaretini OSTİM'e yaptı. Ağbal büyüme ve kalkınmanın üretimle sağlanabileceğini anımsattı

Ağbal ziyaretlerine OSTİM'den başladı
  1. Haberler
  2. Ankara Başkent
Salı 16.09.2015 ABONE OL
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal, ilk ziyaretini OSTİM'e gerçekleştirdi. OSTİM'in önemine işaret eden Ağbal, seçimlere ilişkin değerlendirmesinde reel sektörü ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Ağbal'ın OSTİM programında, AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer ve Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir de yer aldı. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Ağbal'ı tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi, sanayicilerin ve üreticilerin siyasi iradeden beklentilerini dile getirdi. Ağbal OSTİM'in ünü Ankara sınırlarını aşmış ve Türkiye'ye mal olmuş bir Organize Sanayi Bölgesi olduğunu belirterek, "Büyümesi, potansiyeli ve girişimciliği itibariyle haklı bir üne sahip. Benim de bunu atlamam mümkün değildi. Dolayısıyla elimizin tozuyla buraya geldik" diye konuştu. Genel Başkan Yardımcısı olarak göreve başladıktan sonra ilk ziyareti OSTİM'e gerçekleştirdiğinin altını çizen Ağbal, ekonomi gündemine ilişkin görüşlerini aktardı.

"ÜRETİRSEK BÜYÜRÜZ"
Türkiye'nin büyümesi ve kalkınması noktasında en önemli faktörün üretim olduğunu vurgulayan Ağbal şunları söyledi: "Üretirsek büyüyeceğiz, kalkınacağız. Dolayısıyla bizim daha fazla üreten müteşebbislerimizle, işletmelerimizle beraber olmamız, onların taleplerini, şikayetlerini dinlememiz lazım. Onların vizyonuna da erişmeliyiz. Devletin özel sektörün yakaladığı o vizyona kendini tabi kılıp, ona eriştiği noktada kalkınma ve üretim arkasından geliyor." Ağbal, "1 Kasım seçimleri, inşallah ülkedeki huzur, güven ve istikrar açısından, Türkiye'nin yenilenmesi bakımından hayırlı vesilelere neden olur. Bizim insanımızın daha fazla istihdama ihtiyacı var. İşçimizin, memurumuzun, emeklimizin, sanayicimizin, müteşebbisimizin, KOBİ'mizin hepsinin bir ümide ihtiyacı var" dedi. "Devletin ve hükümetin de görevleri bütün bu toplumsal talepleri karşılamak ve bu rüzgara yetişebilmek" diyen Ağbal "İnşallah bunu hep birlikte başarmamız lazım. Bu noktada sivil toplum örgütü olmanın yanında gerçekten bu işin zahmetini çeken üreticiler ve ticaretini yapanlar olarak size de büyük görevler düşüyor. Biz sadece size kulağımızı versek çözümler zaten arkasından gelir" görüşünü dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU