İşte bu Ankaragücü şampiyon olur

Ankaragücü'nün Fatih Karagümrük galibiyeti hem kulüp yönetimi ve teknik adamları hem de taraftarı memnun etti. Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, engelleri aşacaklarını belirterek, "Bu taraftara şampiyonluk yakışır" dedi

İşte bu Ankaragücü şampiyon olur
Gençleri tecrübeli futbolcularla takviye eden sarı-lacivertliler Karagümrük karşısında ortaya koyduğu futbol ile şimdiden 19 Mayıs Stadı'nda şampiyonluk türkülerinin söylenmesine neden oldu. Hazırlık maçları ile Tokatspor ile oynanan ilk lig maçında da gol yemeyen, Karagümrük maçında da bu geleneğini sürdüren Ankaragücü'nde forma rekabeti de takımın başarılı sonuçlar almasına neden oluyor. Kalede Ferhat Odabaşı'nın güven vermesi ve takımı yönlendirmesi orta alanda Salih'in bitmez tükenmez enerjisi, Orhan Evci'nin inanılmaz çıkışı, Mehmet Yıldız'ın rakip defansı rahatsız edip ileriye çıkmasını engellemesi diğer futbolcuların katkısı ve takımın oyununu disiplinli bir şekilde sürdürmeleri, Teknik Direktör Aykan Atik'in kulübeden müdahalesi ve yerinde hamleleriyle galibiyette en büyük nedeni oldu.

TARAFTAR KEYİFLİ

19 Mayıs Stadı'nı dolduran taraftar takımın oynadığı futboldan büyük keyif alıyor. 90 dakika boyunca takımına destek olan sarı-lacivertli taraftarın çirkin ve kötü tezahürattan kaçınması da bu sezon takıma olan inancın bir göstergesi. Deplasmanda da A.Gücü'nü yalnız bırakmayacak taraftarların sloganı "Şampiyon olalım, Ankara'yı yakalım" mesajı kutlamaların üst düzeyde yapılacağının bir yansıması olarak kabul edilmeli.

BİZE ULAŞIN