Tiyatro Tempo Rusya yolcusu

Başkentin en köklü kukla tiyatrolarından Tiyatro Tempo, Bulgaristan ve Rusya'daki üç ayrı festivale katılarak Türk sanatının tanıtımını yapacak

Tiyatro Tempo Rusya yolcusu
Ankara'da 30 yıldır çocuk, genç ve yetişkinlere kukla oyunları sergileyen Tiyatro Tempo, Rusya ve Bulgaristan'da üç ayrı festivale konuk olacak. Önce Bulgaristan'ın Sliven kentindeki "Magic of the Wind" festivalinde "Bir Beckett Oynamak" adlı kukla oyununu sergileyecek Tiyatro Tempo, daha sonra Stara Zagora şehrinde "Pierro" adlı kukla festivalinde aynı oyunla sahne alacak.

KARAGÖZ, CADILAR VE HİNT FAKİRİ
Tiyatro Tempo, Rusya'da ise "Karagöz- Cadılar ve Hint Fakiri" oyununu sahneleyecek. Balgrad şehrindeki kukla festivalinde sergilenecek oyun, daha önce Moskova ve Sakhalin'de de Rus izleyiciyle buluşmuştu. Hayali Küçük Ali geleneğinden gelen Haluk Yüce'ye (Hayali Yüce Ali) her iki oyunda da Marina Yüce eşlik edecek. Savaş Bayram ise teknikte Haluk Yüce'ye yardımcı olacak. Çok sayıda ülkede Karagözü sergileyen Tiyatro Tempo'nun repertuvarında Karagöz en önemli yere sahip. Bir Beckett Oynamak, üç kez yurt dışında seyirciyle buluştu.
BİZE ULAŞIN