AHMET TEZCAN: Biz onları tanırız

1 Kasım'da milletin tek partili yeni bir iktidara yol vereceğini kuvvetle bekliyorum. Bundan önceki seçimde vatandaşın gündemi farklıydı, şimdi ise gündemin tek maddesi var: TERÖR. Çok canımız yanıyor, canımızı yakanlar Türkiye'yi yeniden hizaya sokmak isteyenlerdir. Bundan dağdaki teröristi ve içerideki uzantılarını anlamak yanlış olur. Hizacıların adı yoktur, onlar kendilerini gizleme konusunda son derece mahirdirler ama biz onları eserlerinden tanırız. Biz onları cetvelle çizilmiş sınırlardan tanırız. Biz onları yanmış- yıkılmış şehirlerden tanırız. Biz onları aynı milliyetten olup aynı dili konuştuğu halde birbirine düşürülüp düşman edilen toplumlardan tanırız. Biz onları ülkelerinin altı üstü zenginlik fışkırdığı halde kendileri sefalete mahkûm edilmiş halklardan tanırız. Biz onları ülkeleri ellerinden alındığı için çoluk çocuk aç sefil yollara düşmüş sığınmacılardan tanırız. Ve nihayet biz onları üç yaşındaki masum Aylan bebeğin kıyıya vuran cesedinden tanırız.

***
Onlar, dünyanın 7 milyar nüfusu barındıramayacağı teziyle nüfusun 3 milyara düşmesi gerektiğini düşünenlerdir. Aslında nüfus da umurlarında değil, onlar kendi konforlarını düşünüyorlar. Onlar dünyayı, kendilerince gereksiz, (!) kalabalıklarla paylaşmak istemiyorlar. Kapalı kapılar arkasında bunun için yeni savaş projeleri hazırlıyor, nüfus planlamalarına sponsor oluyorlar. Başımıza terör belasıyla örülmek istenen çorabı bu noktadan ele almak gerekiyor. Kendileri için hep BİRLİK hesabı yapıp her şeylerini BİR tutup GÜÇ BİRLİĞİ oluşturarak daha sağlam ayakta durmayı hedeflerken nedense kendi dışındaki insanların sefaletini görmedikleri gibi sığınma arzularına da sırt çeviriyorlar. Bilmiyorlar ki bu sefil (!) kalabalıklar, kıyıya vuran Bu cesetlerle kendi sonlarını hazırlıyorlar.

***
Yazımın başında söyledim; bu millet 1 Kasım'da yeni ve kuvvetli bir iktidara yol verecektir. Bu kararla Türkiye ekonomisini güçlendirmeye devam edecek. Uzay teknolojileriyle yeni savunma projelerini hayata geçirecek, ihtiyaçlı durumdan tamamen çıkacak ve mazlum milletlere umut olacaktır. Türkiye'nin "Dünya 5'ten büyüktür" demeye devam edebilmesi için tek ve yeter şart MİLLİ DURUŞU, MİLLİ DUYUŞU'dur. Bu millet Amerika'nın iki katı bir coğrafyayı 6,5 asır sorunsuz yönetme başarısı göstermiş bir millettir. Bu milletin potansiyeli buna müsaittir. Bizim yönettiğimiz coğrafyada bugün 64 devlet bayrak dalgalandırmaktadır. Bizim coğrafyamız bir ENERJİ COĞRAFYASI'dır, dünyanın yaklaşık yüzde 70 enerji ihtiyacı da bu coğrafyadan karşılanmaktadır. Bugünkü kavganın sebebi de budur. Kavga gibi gerekçeleri de eskidir ve bellidir. Millet olarak dikkat edeceğimiz tek husus; kimin hangi değirmene su taşıdığıdır. Bir malum gazete 26 genel yayın yönetmeni değiştirmiş yayın politikasını hiç değiştirmemişse ona bakacaksın, kimin değirmenine su taşıdığını bileceksin. Aynı soydan, aynı boydan olmak bir şeyi değiştirmiyor.

BİZE ULAŞIN