Yüzbinler kardeşlik için meydana çıkıyor

Bugün Sıhhiye Meydanı'nda toplanacak her kesimden binlerce başkentli "Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" diyecek. ATO yürüyüşe katılacak vatandaşlara Türk bayrağı dağıtacak

Yüzbinler kardeşlik için meydana çıkıyor
  1. Haberler
  2. Ankara Başkent
Çarşamba 17.09.2015 ABONE OL
Başkentte teröre karşı ilk defa her kesimden insanın katılacağı dev bir yürüyüş gerçekleştirilecek. Bugün saat 16.30'dan itibaren Sıhhiye Meydanı'nda toplanacak yüzbinler "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" diyecek. TOBB, TÜSİAD, MÜSİ- AD, ATO, Hak-İş, Memur- Sen, Kamu-Sen, TİSK, TESK, TZOB ve Türkiye Barolar Birliği'nin de içinde olduğu sivil toplum kuruluşlarının destek vereceği yürüyüş kapsamında Ankara Ticaret Odası da 20 bin Türk bayrağı dağıtacak.

SON DURAK İLK MECLİS

ATO Başkanı Salih Bezci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun 14 işçi ve işveren örgütü adına açıklama yaparak, Sıhhiye Meydanı'nda terörü protesto için buluşma daveti yaptığını hatırlattı. ATO olarak 20 bin Türk bayrağıyla terör protestosuna destek vereceklerini ifade eden Bezci, Sıhhiye'den başlayarak Birinci Meclis Binası'nda sona erecek olan "Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşünde, vatandaşların ellerinde Türk bayraklarıyla teröre karşı en anlamlı mesajı vereceklerini söyledi.

YÜRÜYÜŞ NEDENİYLE BAZI YOLLAR KAPATILACAK
Yürüyüş nedeniyle bugün saat 12.00'den itibaren Atatürk Bulvarı, Celal Bayar Bulvarı, Mithatpaşa Caddesi, Necatibey Caddesi, Sıhhiye Meydanı Kızılay Kavşağı arası, Opera Kavşağı Talatpaşa Bulvarı'ndan Atatürk Bulvarı'na giriş ve çıkış varyantları, Kazım Karabekir Caddesi İstanbul Caddesi girişinden itibaren Necmettin Erbakan Meydanı arasında kalan güzergâh, Cumhuriyet Caddesi, Anafartalar Caddesi, Çankırı Caddesi, Ulus Atatürk Anıtı önü ve yakın çevresi ile Sıhhiye Meydanı'na açılan tüm cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak.

ERKOÇ'TAN DESTEK
Motorlu Araç Satıcıları Derneği (MASFED), Başkent Otomotivciler Derneği (BOD) ve OTONOMİ yürüyüşe tam kadro katılacak. MASFED, BOD ve OTONOMİ Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, "Otomotiv sektörü temsilcileri olarak teröre karşı güçlü bir mesaj olacak bu mitinge tam kadro katılacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU