Altındağ'da Avrupai tarzda 2 dakikada üç kesim birden

Altındağ Belediyesi'nin Karapürçek'teki Kurban Kesim ve Satış Alanı, Avrupa standartlarına sahip. Tesiste 2 dakika içinde 3 hayvanın kesimi yapılabiliyor

Altındağ'da Avrupai tarzda 2 dakikada üç kesim birden
Altındağ Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl Karapürçek'te hizmete soktuğu Kurban Kesim ve Satış Alanı'nda hazırlıklar tamamlandı. Denetimlerin ve sağlık kontrollerinin de ihmal edilmediği tesisten, vatandaşlar gönül rahatlığıyla kurban alışverişi yapabilecek. Kurban kesimleri ise bu modern kesim tesisinde Avrupai sistemde ve nezih ortamda gerçekleşecek. Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan kurban satış ve kesim alanında 2 dakikalık süre zarfında 3 hayvan birden kesilebilecek. Vatandaşlar aldıkları sıra numarasıyla, kurbanların kesilme, yüzülme ve parçalanma işlemlerini takip edebilecek.Geçtiğimiz bayramlarda başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği tesise bu yıl da büyük rağbet bekleniyor. 200 dönümlük arazi üzerinde kurulan tesiste hayvan barınakları, sosyal tesisler ve otopark yer alıyor.

ALO FETVA YOĞUN

Ankara Müftülüğü Alo Fetva hattında ise kurban yoğunluğu yaşandığı belirtildi. Müftü Mefail Hızlı, Alo 190 ile günlük ortalama 2 bin soruya cevap verildiğini, soruların yüzde 80'inin kurban ibadetiyle ilgili olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU