Otobüs yaksak gelir miydin?

Başkentte 250 STK'nın katıldığı, "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne, başta Gezi olayları olmak üzere pek çok eyleme katılan Tezcan Karakuş'un katılmaması dikkat çekti

Otobüs yaksak gelir miydin?
Başkentte yüzbinlerce vatandaşı buluşturan "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşü tarihi görüntülere sahne olurken, gözler Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin "eylemkolik" başkanı Tezcan Karakuş'u aradı. TOBB'un çağrısına icabet eden Türkiye genelindeki 250 STK, ellerinde Türk bayrakları ile Ulus'taki 1. Meclis'e kadar yürüdü. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından barış ve kardeşlik çağrısının yapıldığı yürüyüşte vatandaşlar yaklaşık 1 kilometrelik Türk bayrağının altında buluştu. Ancak Ankara'nın yakılıp yıkıldığı Gezi olayları gibi vandalizm eylemlerine ön safta katılan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Karakuş ortalarda yoktu.

GEZİ'YE KATILANLAR YOKTU
HAK-İŞ, Memur-Sen, MÜSİAD, Türkiye Kamu-Sen, Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği gibi çok sayıda dernek, sendika ve meslek odasının katıldığı terör karşıtı eyleme Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı meslek odaları ile Türk Tabipleri Birliği de katılmadı. TMMOB'un da yer aldığı Barış Bloku, yürüyüşü "bayrak fetişizmi" şeklinde yorumlayarak gerçek niyetini ortaya koydu.

BAYRAK FAŞİSTLİKMİŞ
Yüz binlerce kişinin katıldığı yürüyüşe katılmayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve Türk Tabipleri Birliği, aralarında CHP ve HDP'li milletvekillerinin de bulunduğu "Barış Bloku" nun yaptığı skandal açıklamanın altına imza atmıştı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan, "Bayrağını al gel" çağrısına sözde Barış Blok'u, "Toplumsal sorunlar bayrak fetişizmiyle çözülmez" ifadelerini kullanmıştı. Kamu yararına olmasına rağmen her projeye rant var diyerek gölge düşürmeye çalışan Mimarlar Odası'nın teröre tepki yürüyüşüne katılmaması, "Otobüs yaksak gelirlerdi" şeklindeki yorumlara neden oldu.

BİZE ULAŞIN