Ankara AK Parti'den gövde gösterisi

AK Parti Ankara İl Başkanlığı, 1 Kasım öncesi başkenti Meclis'te temsil edecek milletvekili adaylarını görkemli bir törenle tanıttı

Ankara AK Parti'den gövde gösterisi
Eylül ayı İl Danışma Meclis toplantısı ile adaylarını partililere tanıtan AK Parti Ankara'da coşku seli yaşandı. MEB Şura Salonu'nda gerçekleşen aday tanıtım programına ilçe belediye başkanları, il ve ilçe teşkilatları ile milletvekili adayları katıldı. Tek tek adayların kendini tanıttığı toplantıda birlik beraberlik vurgusu yapıldı.

AKTİF ÜYE VURGUSU
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, Seçim döneminde önemli olan şeyin üye ziyaretleri olduğunu söyledi. Yamalı, "Ankara'da 610 bin üyemiz var. Teşkilatın üyeleri teşkilatımızın bir parçasıdır. Üyelerimizin aktif olacakları zaman dilimi ise seçim dönemleridir. Bu nedenle tek tek üyelerimizi ziyaret etmeli ve bu üyelerimizin 1 Kasım seçimlerini evlerinde televizyondan değil, sandık başlarından izlemlerini sağlamalıyız. Daha önce teşkilatımıza hizmet etmiş arkadaşlarımızı da böylesi önemli bir seçimde aktif hale getirmeliyiz" dedi.

'YENİ BİR HAMLEYE VE GAYRETE İHTİYAÇ VAR'
TBMM eski Başkanı, AK Parti Ankara 2. Bölge 1. sıra Milletvekili Adayı Cemil Çiçek, yeni bir hamleye ve gayrete ihtiyaç olduğunu belirterek, 1 Kasım seçimlerinin yeni bir fırsat olduğunu söyledi. Çiçek, "Hatalarımız oldu, eksikliklerimiz oldu yanlışlarımız oldu. Bugün yok mu derseniz? Açık yüreklilikle, bugün de var. Bunu söylemekten çekinmiyoruz, keşke olmasaydı. Hata yaptıklarımızdan özür dileyerek, yeni bir sayfa açıp, geleceğe doğru ümitle heyecanla bakmamız gerekiyor" diye konuştu.

550 ADAYA TANITIM BUGÜN
AK Parti'nin Arena Spor Salonu'nda bugün saat 10.00'da başlayacak 26. Dönem Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'yla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, seçim beyannamesinin ileri bir tarihte kamuoyuyla paylaşılacağını ancak yeni bir seçim şarkısının tanıtılacağını ifade etti.

TÜRKEŞ AYAKTA ALKIŞLANDI
18 Eylül'de genel merkez tarafından seçilen adayları teşkilatlarına tanıtan AK Parti Ankara'da coşku yüksekti. Aday listelerinde bulunan Ali Babacan, Cemil Çiçek, Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş gibi sürpriz isimlerle 1 Kasım seçimlerine güçlü bir listeyle gidecek olan AK Parti Ankara gövde gösterisi yaptı. AK Parti saflarına yeni katılan Tuğrul Türkeş salona girerken ayakta alkışlandı ve partililer büyük sevgi gösterisinde bulundu.

'TÜRKİYE YOLUNA DEVAM EDİYOR'
1 Kasım'da, Türkiye'nin bundan sonraki 4 yılının adeta kaderinin yazılacağına işaret eden eski Başbakan Yardımcısı, AK Parti Ankara 1. Bölge 1. sıra Milletvekili Adayı Ali Babacan ise Türkiye'nin son 13 yıldır AK Parti iktidarında çok büyük ilerlemeler kaydettiğini belirtti. Babacan, son 100 yılın en büyük krizine rağmen Türkiye'nin yoluna devam ettiğini vurguladı.

TÜRKİYE'NİN EN GÜÇLÜ ADAY LİSTESİ
Başbakan Yardımcısı, AK Parti Ankara 1. Bölge 2. sıra Milletvekili Adayı Yalçın Akdoğan, Ankara'nın belki de Türkiye'nin en güçlü listelerinden birini çıkardığını, güçlü bir ekiple 1 Kasım'a hazırlandıklarını dile getirdi. Akdoğan, "Belki çok fazla sokaklarda müzik çalma vesaire olmayacak. Görüntü ve gürültü kirliliği olmadan, çevre kirliliği olmadan, temiz siyaset ve temiz kampanya yürüteceğiz. Ama kapı kapı dolaşacağız, bu seçimde çok çalışmamız gerekiyor" şeklinde konuştu. Türkiye'de kısa süre önce bir genel seçimin gerçekleştirilmiş olmasına rağmen diğer partilerin Türkiye'nin yükünün altına girme ve Türkiye'nin sıkıntılarında sorumluluk üstlenme noktasında gayretli olmadıklarını ifade eden Başbakan Yardımcısı, AK Parti Ankara 2. Bölge 2. sıra Milletvekili Adayı Tuğrul Türkeş ise "Madem ki diğer siyasi partiler hükümet olmakta istekli ve gayretli değiller o zaman bizler de AK Parti mensupları olarak AK Parti'yi tek başına iktidara getirmek için 1 Kasım seçimleri için hazırlık yapmaktayız" dedi.

AK PARTİ'NİN ANKARA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
AK Parti'nin Ankara birinci bölge adaylarında 4 kadın, ikinci bölge adaylarında ise 2 kadın milletvekili adayı olmak üzere toplamda 6 adayı bulunuyor. AK Parti'nin Ankara 1. Bölge'deki adayları arasında sırasıyla şu isimler yer alıyor: "Ali Babacan, Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Fatih Şahin, Tülay Selamoğlu, Barış Aydın, Ercan Kınacı, Fahri Usta, Devlet Şenkazan, Mehtap Toruntay, Hüseyin Ulus, Hayri Çağır, Emire Balkan, Mehmet Ali Canlı." AK Parti'nin Ankara 2. Bölge'deki milletvekili adayları ise sırasıyla şöyle: "Cemil Çiçek, Yıldırım Tuğrul Türkeş, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Nevzat Ceylan, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Ahmet Baba, Murat Yıldırım, Neslihan Cenk, Mehmet Akif Kalaycı."

BİZE ULAŞIN