AŞTİ'de Kurban Bayramı yoğunluğu

AŞTİ'de, 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor. On binlerce başkentlinin akın ettiği AŞTİ'de gerekli güvenlik önlemleri de alındı

AŞTİ'de Kurban Bayramı yoğunluğu
Başkentliler, 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla AŞTİ'ye akın etti. Biletlerin günler öncesinden satılması nedeniyle otobüs firmaları sefer sayılarını artırırken, AŞTİ de bu süreçte on binlerce insanın ilk veya son uğrak noktası oldu. Bayram tatilini değerlendirmek isteyenler, bavulları ve çantalarıyla bindirme peronlarını doldurdu. AŞTİ'de, yoğunluk nedeniyle bayram öncesinde temizlik, güvenlik, trafik gibi konularda tüm önlemler alındı. AŞTİ Başmüdürlüğü, yolculardan gelen şikâyetler doğrultusunda denetimlerini artırdı. AŞTİ yetkilileri, özel güvenlik birimlerine, bayram öncesinde ve bayram süresince daha duyarlı olmaları talimatı verirken, otobüs firmalarını da sefer yoğunluğu nedeniyle kalkış saatlerinde gecikme yaşanmaması için uyardı.

YOLCU SAYISI 100 BİN

AŞTİ'de bayramlarda giriş-çıkış yapan otobüs sayısı bin 900'e, ortalama yolcu sayısı da 100 bine ulaşıyor. Yolcularını uğurlamaya gelenler veya karşılamaya gelenlerle birlikte insan sirkülasyonu da artış gösteriyor.
BİZE ULAŞIN