'Tavşan dudak' hırsızı görgü tanığı yakalattı

Bir Suriyeliyi döverek para ve telefonunu gasp eden hırsızları "tavşan" dudak ele verdi. Görgü tanığı bir esnaf, şüphelinin eşkalini verince polis zanlıları yakaladı

'Tavşan dudak' hırsızı görgü tanığı yakalattı
Kendilerini polis olarak tanıtarak Suriyeli Mustafa Mjadamı'yı (24) gasp eden U.A. (25) ve V.Y. (26) polisten kaçamadı. Şüphelilerden U.A.'nın dudağında doğuştan bulunan ve halk arasında "tavşan dudak" olarak da bilinen yara, hırsızları ele verdi. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, mobese kameraları ve görgü tanığı olan bir esnafın verdiği ifadeden yola çıkarak şüphelileri evlerinde kıskıvrak yakaladı.

ZORLA ARACA BİNDİRDİLER
Olay, Altındağ Battalgazi Mahallesi'nde gerçekleşti. Suriyeli Mustafa'yı kimlik göstermeden araca alan şüpheliler araca zorla bindirdikleri Mustafa'yı dövdükten sonra bir miktar parayla birlikte 600 TL değerindeki cep telefonunu alarak olay yerinden uzaklaştı. Olayın ardından çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, olay yeri ve yakınlarına ait binlerce kamerayı taradı. Ekipler, şüphelilerin kullandığı aracı, Kızılay Telefoncular Çarşısı civarında tespit etti. Suriyeli Mustafa ve gasp edilen eşyaların satıldığı telefoncu esnafının verdiği bilgiler arasında dudak izinin aynı olduğunu belirleyen ekipler, harekete geçti. Belirlenen ev adreslerine düzenlenen operasyonda iki şahıs da yakalandı. U.A. ve V.Y., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

UYUŞTURUCU KRİZİ HIRSIZLIK YAPTIRMIŞ
Şahısların uyuşturucu krizine girdiği için hırsızlık yaptığı belirlendi. Çalıştıkları iş yerinden öğle tatiline çıkan ve uyuşturucu krizi geçiren U.A. ve V.Y.'nin, yeterli miktarda paraları olmadığı için o sırada yoldan geçen Suriyeli Mustafa'yı gasp etmeye karar verdiği, çaldıkları telefonu elden çıkardıktan hemen sonra uyuşturucu madde aldıkları tespit edildi.

BİZE ULAŞIN