AHMET TEZCAN: Pirincin içindeki beyaz taşlar..

  1. Haberler
  2. Ankara Başkent
Çarşamba 24.09.2015 ABONE OL
Türkiye ve Rusya ortaklaşa olarak Moskova'da muhteşem bir Camii inşa etti, dün de görkemli bir törenle ibadete açıldı mabet.. Eskiden "Komünistler Moskova'ya" sloganı atılırdı, şimdi Müslümanlar Moskova'ya koşuyor. Bu müşterek girişimi eminim bütün dünya çok yakından izledi. Erdoğan ile Putin'in bu vesileyle bir araya gelmesidir esas izlenen ve en dikkat çeken. Çünkü Erdoğan da Putin de Batı'nın hedefindeki iki liderdir, Ukrayna krizi bundandır, Suriye ve Irak krizi bundandır. Kalabalık nüfusu, petrolü, doğalgazı ile aynı zamanda çevresinde en az 5 trilyon dolarlık ekonomik potansiyel barındıran bir bölgedir burası. Ne oldu; komünizm döneminde 70 yıl dini yasakladılar da insanların inanmasının, bir dine tâbi olmasının önüne mi geçebildiler? İşte Moskova'ya koca bir cami, yarın Atina'da da aynı şey olacak.
***

İhsan Şenocak Hoca; Kur'an diyor, Müslümanlara DİRİLİŞ ve DİRENİŞ RUHU aşıladığı için küresel güçlerce yok edilmek veya etkisiz hale getirilmek istendi. Ve ilave ediyor; Bunun için ülkeler işgal ettiler, bunun için öldüler, öldürdüler. Hoca'nın yazısında esas dikkat çektiği iç tehdit ve tehlikedir. Adları Ahmet, Mehmet, Mustafa olan yerli Batıcılara işaret ediyor "Cenneti dünyada arayan konfor Müslümanları" diyor Şenocak;dışarıdan sarsılmayan İslami bünyeyen büyük darbe indirdiklerini anlatıyor. Beni en çok sarsan ise ilk kez duyduğum bir hadis. Kendi resmi sitesindeki yazının parağrafını aynen aktarıyorum: (http://www.ihsansenocak. com/-kuranin bir kismi masaldir- diyen..) "Yerli oryantalizmin memurları Allah Rasulü'nün haber verdiği gibi, "Cehennem'in kapılarına çağıran adamlar" olarak kendilerine icabet edenleri Cehennem'e atmak için çabaladı. Huzeyfe b. Yeman (r. a.) "Sıfhum lenâ/ Bize onları tarif et." deyince, Efendimiz, onları, "Bizim derimizden/milletimizden ve bizimle aynı dili konuşanlardan" olacaklar şeklinde tanımladı." (Buharî, Menâkıb, H. no: 3411; Müslim, H. No: 1847)
***

Evet, dostlar; esas tehlike, her zaman ve her konuda olduğu gibi, 14 asır öncesinden, bizzat bu dinin peygamberi tarafından bize haber veriliyor. Bu milletin hiçbir cereyana kulak asmayacağını biliyorlar ve bizim düşmanımızı yine bizim içimizden çıkarıyorlar. Onlar bizden adlar taşıyor, biz gibi konuşuyor, bizim gibi davranıyorlar. Bugün belki onlar da bizim gibi kurban telaşındalar, bayram namazı kılmak için camilere doluşmuşlardır kim bilir?! Esas tehlike pirincin içindeki beyaz taşlardır. Dişimiz kırılmadan büyük dikkatle onların ayrılması lazım. Büyük ve güçlü Türkiye'nin önündeki en çetin engeldir beyaz taşlar. Bu vesileyle milletimizin ve inananların Kurban Bayramını en samimi duygularımla kutluyor, bu zor günlerin bir an önce aşılmasını diliyorum.

BUGÜN NELER OLDU