Las Vegas tamam sıra şimdi Rio'da

Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcular Selçuk Çebi, Rıza Kayaalp ve Taha Akgül'ün yeni hedefleri olimpiyat şampiyonu olmak

Las Vegas tamam sıra şimdi Rio'da
Las Vegas'ta güreş tarihine isimlerini "altın" harflerle yazdıran milli güreşçiler Selçuk Çebi, Taha Akgül ve Rıza Kayaalp birlikte objektiflerin karşısına geçti. Güreşte 18 yıl aradan sonra gelen büyük başarının mimarlarından Selçuk Çebi, üçüncü kez dünya şampiyonu olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Çebi, terör saldırıları sebebiyle buruk bir sevinç yaşadıklarını belirterek, "Almış olduğumuz tüm madalyaları şehit ailelerine armağan ediyoruz. İnşallah, bu başarılarla şehit ailelerinin gönüllerini bir nebze olsun ferahlatmışızdır" dedi. Üst üste ikinci kez dünya şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza atan Taha Akgül ise, "Askerlerimiz rahat uyuyalım diye bizi savunuyorlar. Biz de minderde bayrak mücadelesi vererek ülkemize hizmet ediyoruz. İnşallah bu hizmeti, olimpiyatlarda altın madalya alarak sürdüreceğiz. Koleksiyonumda sadece olimpiyat madalyası eksik. Hedefim, bunu tamamlamak" diye konuştu.

RİO'DA DA İDDİALI OLACAĞIZ

Grekoromen stil 130 kiloda dünya şampiyonu olan 26 yaşındaki Rıza Kayaalp de kısa bir aranın ardından Rio mesaisinin startını vereceklerini söyledi. Rio Olimpiyatları hazırlık kamplarının kasım ayında başlayacağının bilgisini veren Rıza, "Şu anki performansımın biraz daha üstüne çıkmak istiyorum" ifadelerini kullandı. 2012 Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'ye güreşte tek madalyasını üçüncü olarak kazandıran milli sporcu, Rio için iddialı konuştu.

BİZE ULAŞIN