Başarısının sırlarını gençlerle paylaşıyor

TRT'de yayımlanan birçok önemli projenin altında imzası bulunan yeni neslin genç yönetmenlerinden Hasan Yıldız "Kariyer Sohbetleri" başlıklı konferans kapsamında Türkiye'nin dört bir tarafındaki üniversiteleri geziyor

Başarısının sırlarını gençlerle paylaşıyor
TRT Okul kanalında yayımlanan 'KRİPTEKS' programı ile üniversiteli gençlere Anadolu'nun tarihi mekanlarını eğlenceli bir yarışmayla tanıtan, Gez Göz Arpacık adıyla TRT1'de 'Unutulmayan Anadolu' programı başta olmak üzere birçok farklı projeyle çok defa izleyici karşısına çıkmış genç yapımcı ve yönetmen "Kariyer Sohbetleri" adında düzenlediği konferanslarla Anadolu'yu karış karış geziyor. Üniversiteli gençlerle buluşarak medya-iş hayatı ve en önemlisi medya etiğini anlatan Yıldız, başarısının sırlarını da gençlerle paylaşmayı ihmal etmiyor.

ÖĞRENCİLERİN İLGİ ODAĞI
Yıldız'ın sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği "Kariyer Sohbetleri" üniversiteli öğrencilerin ilgi odağı oldu. Günümüzde sadece yaptığı işler ile gündemde olan çoğu meslektaşının aksine üstlendiği misyonla farkını ortaya koyan Yıldız, konuk olduğu her üniversitede medya-iş hayatı ve en önemlisi medya etiğini genç beyinlerle paylaşıyor. Ümitsiz ve hedefsiz bir gençliğin kötü bir gelecek olduğunu belirten Yıldız gençlere şu nasihatleri veriyor: "Her ne yapmak istiyorsanız, inanın ve önünüze bakın. Ben bu pırıl pırıl genç arkadaşların her konferansım sonunda gözlerindeki parıltıyı görüyorum. Sürekli tekrarlıyorum gideceği yönü olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım etmez. Ben gençlerimize rüzgar olmak değil, onların yelkenlerini hangi yöne çevirmeleri gerektiğini anlatıyorum. Gelecekte hangi sektörde, hangi unvanda olursanız olun, geçmişinizi asla unutmayın, insanlarla iletişiminize büyük önem verin, bu sizi hem mutlu hem de başarılı kılar."

BİZE ULAŞIN