Terör ve felç yıldırmadı

Terör yüzünden ailesiyle Ankara'ya göç eden Kemal Gökbulak, yaşadığı trafik kazasının ardından yatağa mahkûm oldu. Hayallerini yitirmeyen Gökbulak hukukçu olmak istiyor

Terör ve felç yıldırmadı
PKK baskısının ardından ailesiyle Kars'tan Ankara'ya göç eden Kemal Gökbulak başkentte geçirdiği trafik kazasının ardından tüm vücudu felç oldu. Gazi Üniversitesi Elektrik Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olan Gökbulak, geçirdiği trafik kazasının ardından devlet memurluğundan da malulen emekli edildi. Evde yatağa mahkum olarak yaşayan Gökbulak'ın şimdiki hayali okul birincisi olarak okuduğu Bozok Üniversitesi Adalet Bölümü'nden Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne geçiş yapmak. Kazanın ardından sevdiği kızın bile kendisini terk ettiğini belirten Kemal Gökbulak, "Bu kaza beni ikinci kez doğurdu"dedi.

BİR YILIM KAYIP

SABAH Ankara'nın ulaştığı Gökbulak, yaklaşık bir yıl solunum cihazına bağlı olarak komada kalmış. "Bir yıl uyudum, yaşamımdan bir yıl kayıp" diyen Gökbulak, hayalleri sayesinde hayata bağlandığını söyledi. Kemal Gökbulak, "Şu anda Bozok Üniversitesi'nde Adalet okuyorum. Son sınıftayım ve okul birincisiyim. Gündüz sokak sesinden çalışamadığım için geceleri çalışıyorum, okulumu bitirmek için uyumamam gerek. Sınav dönemi okulun misafirhanesinde iki hafta kalıp sınavlara giriyorum, ellerimi kullanamadığım için diğer öğrencilerden ayrı alıyorlar beni sınava. Şimdi DGS'ye hazırlanıyorum puanlarım çok iyi hedefim Ankara Hukuk'a geçmek, burayı bitirip hukukçu olmak istiyorum" diye konuştu.

ANNESİ YARDIM BEKLİYOR
Maddi çaresizliğin altında ezildiğini ve artık idare edemediğini belirten anne Fatma Gökbulak, "Bel ve boyun fıtığım var oğlumu yatağına taşıyamıyorum. Banyo yaptırırken, yatırırken çok zorlanıyorum, gücüm yetmediği için kaç kez düştü evladım. Bize yardım etsinler, fizik tedavi görürse ayağa kalkma umudu varmış" dedi.

BİZE ULAŞIN