Okulun ilk gününde trafik kâbusu yaşandı

Yaklaşık 915 bin öğrenci için ders zilinin çaldığı Ankara'da yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle öğrenciler ve öğretmenler okullarına geç kaldı

Okulun ilk gününde trafik kâbusu yaşandı
Binlerce öğrenci için uzun bir tatilin ardından ilk ders zili çaldığı Ankara'da velilerin çocuklarını ilk gün heyecanına ortak olmak için kendi araçlarıyla bırakması kent trafiğini adeta durdurdu. Sabah 06.30 itibariyle yoğunlaşmaya başlayan trafik 07.30'da durma noktasına geldi. Okulların açılmasıyla trafiğe çıkan 2 bin 300 minibüs ve 7 bin 200 servis aracı yoğunluktan dolayı okullara 10 dakika gecikmeli ulaşabildi.

BÖYLE GİDERSE FELÇ OLUR
Başkentte hayatın durduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ankara'da okullar açıldı hayat durdu. Binlerce öğrenci ve öğretmenin yollara döküldüğü yollara bir de memurlar eklenince Ankara'da trafik felç oldu. Bu tıkanmada ailelerin kendi araçlarıyla okula bırakmaları etkili oldu. Eğer böyle devam ederse Başkent trafiği uzun vadeli kilitlenir" dedi. Halk Otobüsleri Oda Başkanı Ercan Soydaş, "Okullar açılmasıyla 400 araç ekledik servislere ama yetemedik, yetişemedik" diye konuşurken Otobüs İşletmecileri Derneği Başkanı Mustafa Tekeli ise, "Bu yıl Ankara'da tarihi bir gün yaşandı ilk kez bu kadar büyük bir yoğunluk yaşadık. Başkente bir gecede 2 bin araç ve 200 bin kişi giriş yaptı"dedi.


BİZE ULAŞIN