ÇODAM öğrencileri THK Üniversitesi'ni ziyaret etti

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi'nin Model Uçak Atölyesi öğrencileri THK Üniversitesi ve THK Müzesi'ni ziyaret ederek uçakları yakından inceledi

ÇODAM öğrencileri THK Üniversitesi'ni ziyaret etti
Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE) işbirliği ile yürütülen atölye çalışmalarına katılan öğrenciler, THK Üniversitesi'nde kendileri için hazırlanan sunumu izledikten sonra üniversiteyi ve uçak ambarlarını gezdi. Halen kullanımda olan uçakları yakından görme ve bu uçaklara binme imkanını bulan çocuklar, acil kullanım için tasarlanan ambulans helikopteri, yangın söndürme helikopteri ve taksi helikopterine de büyük ilgi gösterdi. Pilotluk eğitimi, uçak ve helikopterin kullanımı, üniversitenin bölümleri gibi merak ettikleri birçok sorunun yanıtını kendilerine eşlik eden pilotlara yönelten öğrenciler, uçakların kalkış ve iniş anlarını tanık olmanın heyecanını da yaşadılar.

ESKİ UÇAKLAR İNCELENDİ
Günümüz uçakları hakkında aldıkları bilgilerin ardından çocuklar THK Müzesi'ne giderek kullanımdan kalkan eski uçakları görüp inceleme şansını da yakaladılar. Eski savaş uçakları ve tek motorlu küçük yolcu uçaklarını incelerken, yeni ve eski uçaklar arasındaki teknoloji ve dizayn farkını da gözlemleyebilen öğrenciler, kendileri için hazırlanmış uçaklara binerken eğlenceli dakikalar geçirdi. Gezinin sonunda öğrenciler kendilerine bu hizmeti sunan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Türk Hava Kurumu'na teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN