Engelli aracı gelin arabasına çevrildi

Ankara'da hayatını Ali Fidan ile birleştiren bedensel engelli Yasemin Çoban'ın isteği üzerine Büyükşehir Belediyesi'ne ait asansörlü engellli aracı süslenerek gelin arabası yapıldı

Engelli aracı gelin arabasına çevrildi
Bedensel engeli nedeniyle normal bir araçta yolculuk yapması zor olan Yasemin Çoban, Ali Fidan ile evlenirken, Büyükşehir Belediyesi'nden, asansörlü engelli aracını gelin arabası olarak kullanmayı talep etti. Çoban'ın isteğini kabul eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de engelli aracını süsleterek gelin arabası yaptı.

AŞK ENGEL TANIMIYORMUŞ

Büyükşehir Belediyesi, genç çiftin mutlu günlerini kolaylaştırmak için de gelini kuaförden baba evine, oradan da düğün salonuna getirdi. Büyükşehir, gelinin engelli arkadaşları için de ayrıca araç görevlendirdi. Büyükşehir Belediyesi'nin, düğünlerinin yapılmasında bir çok yardım ve destek verdiğini de belirten gelin Yasemin Çoban, "Engelliler Merkezi'ne üyeyim ve bir çok etkinlerle burada hoşça vakit geçirebiliyorum. Büyükşehir Belediyesi engelli araçlarını tahsis etmeseydi, hem ben hem düğüne gelen engelli arkadaşlarım çok büyük zorluklar yaşayacaktık" dedi. Çoban "Büyükşehir Belediyesi yetkilileri sağolsun, düğünümüz boyunca bize çok destek verdi. Aşk engel tanımıyormuş, ben bunu öğrendim. Engel diye bir şey yok" diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi, engellilere rehabilitasyon merkezlerinde de çeşitli kurslar veriyor.
BİZE ULAŞIN