Polisler ve gençler doyasıya eğlendi

Ankara Emniyeti'nin 'Mutluluğa Engel Yok' projesi kapsamında polis amcaları ile eğlenen 44 engelli çocuk unutulmaz bir gün geçirdi

Polisler ve gençler doyasıya eğlendi
Toplumun her kesiminden onlarca insan için başarılı projelere imza atan Ankara Emniyeti Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, engelli çocukların da yüzünü güldürmeye devam ediyor. 44 engelli çocuk, Toplum destekleme Şubesi'nin 'Mutluluğa Engel Yok' projesi kapsamında düzenlenen piknikte doyasıya eğlendi.

AİLELERİ DE KATILDI
İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Destek Program (ÇOGEP) kapsamında 2015 yılı içinde yürütülmekte olan proje kapsamında piknik düzenledi. Keçiören Küçükev Eğlence Tesisleri'nde yapılan pikniğe Keçiören Belediyesi bünyesinde eğitim gören 44 engelli çocuk ve aileleri katıldı. Toplum destekli onlarca polisin görev aldığı etkinlikte minikler doyasıya eğlendi. Aileler, akşam saatlerine kadar süren ve tüm engellerin kalktığı organizasyondan memnuniyetini belirtirken, engelli çocukların mutluluğu da gözlerinden okunuyordu.

OYUNLAR OYNANDI
Engelli insanları hayatla barıştırarak topluma kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında onlarca engelli çocuk yapılan yarışmalarda polis ağabey ve ablalarıyla adeta yarıştı. Piknikte gerçekleştirilen yumurta, araba yarışı ve halat yarışmalarında engelli minikler kıyasıya yarıştı. İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekleme Şube Müdürü Metin Demirci'nin de katıldığı piknikte polisler, engelli miniklere mangalda köfte ve tavuk yaptı. Ardından lunaparktaki oyuncaklarla oynayan çocuklar, polis ağabey ve ablalarıyla dondurma yiyip, Ankara oyun havaları eşliğinde doyasıya oynadı. Şube Müdürü Metin Demirci, çocuklarla tek tek ilgilenip, oyunlar oynadı. Sabah evlerinden servislerle alınan çocuklar piknik bitiminde evlerine bırakıldı. Ayrıca 7 çocuk ve ailesi İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal'ı ziyaret etti. Ailelerkendilerin için düzenlenen etkinlik ve projeler için Kartal'a teşekkür ederek memnuniyetlerini iletti.

BİZE ULAŞIN