Asansör ve doğalgaz seminerleri sürüyor

Yenimahalle Belediyesi, özellikle Demetevler bölgesinde yaşayan vatandaşlara güvenli asansör ve doğalgaz kullanımını anlatıyor

Asansör ve doğalgaz seminerleri sürüyor
Yenimahalle Belediyesi'nin, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Başkent Doğalgaz işbirliği ile düzenlediği "Güvenli Asansör ve Doğalgaz Kullanımı" konulu bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Gümüşhane Torul Yalınkavak Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde gerçekleşen toplantıya katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Bu toplantılar ile amacımız Yenimahalle'de olası bir kazanın önüne geçmek ve halkımızın can güvenliğini sağlamaktır" diye konuştu.

"BİLİNÇ SİZLİK ÖLÜM GETİRİYOR"
Bilgilendirme toplantısı kapsamında özellikle eski binaların ve asansörlerin bulunduğu Demetevler bölgesini seçen yetkililer, vatandaşlara yeni yönetmelikler, güvenli asansör ve doğalgaz kullanımı hakkında bilgi verdiler. Doğalgaz için bacalı kombilerden hermetik kombiye geçilmesi ve asansör güvenliği için de periyodik kontrollerin önemine dikkat çeken yetkililer, periyodik kontrollerin aksatılmaması gerektiğini vurguladı. Toplantıda konuşma yapan Başkan Yaşar, "Belediye olarak bölgemizdeki asansörlerin bakımı ve onarımı ile ilgili Ankara Makine Mühendisleri Odası'yla çalışıyoruz. Bölgemizde bulunan asansörlerin bakım ve onarımları onlara ait. Amacımız kazaların önüne geçmek. Yetkililer aslında asansörlerinize doktorluk yapıyorlar. Yani asansörünüzün ne kadar sağlıklı olup olmadığı konusunda sizi uyarıyorlar. Bilinçsizlik ölümlere yol açıyor. Doğalgaz zehirlenmelerini ve asansör kazalarını oldukça fazla duymaya başladık. Biz de bir kamu kuruluşu olarak buna el attık ve MMO'yla anlaştık. Hem daha uygun fiyatlara hem de doğru reçetelerle asansörleriniz denetleniyor. Bu bir bilgilendirme toplantısıdır. Sizden ricam burada öğrendiklerinizi toplantıda olmayan arkadaşlarınıza, çevrenize aktarmanızdır" dedi.
BİZE ULAŞIN