Sanal güzeller gerçek oldu

Uluslararası nitelik kazandırılması planlanan “e-gameshow Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı” ATO Congresium’da açıldı. Fuarda oyun karakterleri yarışması da düzenlenecek

Sanal güzeller gerçek oldu
Oyun sektörünü meraklılarıyla buluşturan "e-gameshow- Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı" ATO Congresium'da açıldı. Açılışta konuşan Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, yazılımın ülke ekonomileri için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, "Ankara'nın gelişen sektörlerden bir tanesi olan oyun sektörü olarak, Oyun Vadisi'ni kaçırmamamız lazım" dedi.

75 FİRMA KATILIYOR
ATİS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül de fuarın geçen yıla göre iki kat büyüdüğüne işaret etti. Fuara 75 oyun geliştirici firmanın katıldığını belirten Aygül, gelecek yıldan itibaren fuarı diğer ülkelerin gündemine dahil etmeyi hedeflediklerini söyledi. Bu yılki hedeflerine ulaşmaları halinde organizasyonun dünyadaki ilk 20 etkinlik haline geleceğini açıklayan Semor Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Kuleyin ise bununla yetinmeyip ilk 10'u hedeflediklerini belirtti.

ZENGİN İÇERİK VAAT EDİYOR
Uluslararası nitelik kazandırılması hedeflenen "e-gameshow", bu yıl sektördeki yerli ve yabancı aktörlerle oyunseverleri buluşturuyor. Türkiye'de en yüksek katılımın gerçekleştiği oyun yazılım ve donanım fuarı e-gameshow fuarı, katılımcı ve ziyaretçilerine çeşitli turnuva, yarışma, konferans, panel, seminer ve etkinliklerden oluşan zengin bir içerik vaat ediyor.

OYUN KONSOLLARI MÜZESİ'NDEN SERGİ
Dijital Oyun Konsolları Müzesi'nin nostalji sergisinde oyunun tarihinde zaman yolculuğu yapılabilecek. Simülasyon ve Oyun Teknolojileri Konferansı kapsamında, alanında önde gelen isimler Oyun Geliştirmede Yeni Teknikler, Sanal Gerçeklik, Oyun Yayıncılığı, Oyun Tekniklerinin Eğitimde Kullanımı gibi konularda sunumlar yapılacak. "Yaşamın Sırrı Oyunda Gizli" temasıyla gerçekleştirilen fuar, 5 Haziran'a kadar gezilebilecek.

OYUN KARAKTERLERİNE BÜRÜNECEKLER
Fuarın en renkli etkinliklerinden birini "Cosplay" yarışması oluşturuyor. Katılımcılar, kendi yaptıkları kostüm ve aksesuarlarla oyun karakterlerine bürünecek. Yarışmacılar ortaya koyacakları performanslarla uluslararası jüriyi etkilemeye çalışacak. Oyunseverleri favori oyun kahramanlarına dönüştüren "Red Bull Shape Shifters" da fuara renk katacak. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin takımları ise "HacKIDhon-Çocuklar Arası Açık Kaynak Kod Maratonu"nda hünerlerini sergileyecek.
BİZE ULAŞIN