Nijerya’dan enerji ve inşaatta yatırım daveti

Nijerya’dan enerji ve inşaatta yatırım daveti

İÇGİAF Genel Başkanı Semiz, Nijerya Maslahatgüzarı Isah’ı ziyaret etti. Nijeryalı diplomat, “Enerji ve inşaat yatırımlarına açığız” dedi

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 07.06.2016
İÇ Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇGİAF) Yönetim Kurulu, bu kez de Nijerya Büyükelçiliği Maslahatgüzarı İbrahim Isah ile bir araya geldi. Büyükelçilik binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Semiz, federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. İÇGİAF'ın bölgedeki 13 ilden sorumlu olduğunu, yüzlerce üye işadamıyla milli ekonomiye katkıda bulunduğunu söyleyen Semiz, yönetim olarak özellikle yurtdışı yatırımlarını, yabancı ortaklıkları çok önemsediklerini bildirdi. İki yıl önce 12 Latin Amerikan ülkesi Büyükelçisi'ni Türkiye'de ilk kez aynı masa etrafında bir araya getirdiklerini de hatırlatan Başkan Fatma Semiz, aynı organizasyonu Afrika ülkeleri için yapabileceklerini de vurguladı.

GEZİ PLANLANIYOR
Semiz, Nijerya başta olmak üzere Afrika ülkelerinin çoğunu yatırıma, ticaret yapmaya uygun gördüklerini, bu nedenle ülkeye bir gezi yapmayı planladıklarını da söyledi. Nijerya Büyükelçiliği Maslahatgüzarı İbrahim Isah de ziyaretleri nedeniyle genç işadamlarına teşekkür ederek, ülkesi hakkında bilgi verdi. Nijerya'nın enerji, inşaat ve maden başta olmak üzere pek çok sektörde yatırıma açık bir ülke olduğunu vurgulayan Nijeryalı diplomat, Türk işadamlarını ülkesinde yatırım yapmaya davet etti. Güvenli bir Nijerya için hükümetin her türlü tedbiri aldığını da belirten Ibrahim Isah, yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılara çeşitli destek ve teşvik sunduklarını belirtti. Türkiye'den Nijerya'nın çeşitli bölgelerine haftada 3-4 gün uçak seferleri olduğunun da altını çizen Isah, haftanın her günü İstanbul'dan Başkent Abuja'ya uçak seferi olduğunu hatırlattı.
BİZE ULAŞIN