Kalaba Meydanı’nda ramazan başka güzel

Kalaba Meydanı’nda ramazan başka güzel

Keçiören Belediyesi’nin 7’ncisini gerçekleştirdiği “Uluslararası Ramazan Etkinlikleri”, Mustafa Ceceli konseri ile Kalaba Meydanı’nda başladı

  • Ankara Başkent
  • Salı 08.06.2016
Keçiören Belediyesi'nin bu yıl 7'ncisini düzenlediği Uluslararası Ramazan Etkinlikleri'nin açılışında şarkıcı Mustafa Ceceli konser verdi. Kalaba Kent Meydanı'nda "Sınırları Aşan Kardeşlik" temasıyla düzenlenen geceye Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aşk-ı Reyyan müzikal gösterisi ile başlayan program, Mustafa Ceceli'nin seslendirdiği ilahilerle devam etti. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, ramazanı Keçiören'de 7 yıldır uluslararası nitelikte kutladıklarını belirtti. Sınırların ötesindeki kardeşlerle beraber olmanın önemine vurgu yapan Ak,"19 ülkeden, Afrika'dan, Ortadoğu'dan misafirlerimiz geldi. Onlarla yemeğimizi beraber paylaşıyoruz. İftarımızı, sahurumuzu beraber yaparken hem onlara ülkemizi tanıtmış oluyoruz hem de onları tanımış oluyoruz" ifadelerini kullandı.

KARDEŞLİK VURGUSU
10 ayrı mahallede iftar çadırları kurduklarını aktaran Ak, zengin, fakir, genç, yaşlı ayrımı yapmadan herkesi bir araya getirip kardeşliği, birliği, beraberliği hep birlikte yaşamaya gayret ettiklerinin altını çizdi. Mustafa Ceceli konseri ile başlayan açılış gecesine yoğun ilgi gösterildiğine dikkati çeken Ak, mevsimin yaz olması nedeniyle vatandaşların iftar sonrası alana gelip güzel vakit geçirdiklerini aktardı. Ak, "Kazasız, belasız, kardeşlik içerisinde hem ramazanı gerçekleştiririz hem de bayrama ulaşarak bayramı bayram tadında yaşarız inşallah" diye konuştu.

ŞEHİT AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU
Keçiören Belediyesi, mübarek ramazan ayının ilk iftar yemeğini şehit yakınları ve gaziler için verdi. Bianca Salonu'nda düzenlenen iftar yemeğine 260 şehit yakını ve 30 gazinin yanı sıra AK Partili milletvekilleri, bazı ülkelerin büyükelçileri, muhtarlar ve STK temsilcileri de katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Allah şehitlerimizden razı olsun. Şehit ailelerimiz başımızın tacıdır" dedi.
BİZE ULAŞIN