Yıldırım ve Albayrak’tan başkentte iftar sürprizi

Yıldırım ve Albayrak’tan başkentte iftar sürprizi

Başbakan Binali Yıldırım ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak gecekondu sofrasında iftar yaptı. Vatandaşlar sürprizden hayli memnun kaldı

Ramazan-ı Şerif'in ikinci iftarında Başbakan Binali Yıldırım, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ile birlikte geri dönüşüm malzemesi toplayıp bunların satışından elde ettikleri gelirle geçimlerini sağlayan Tunç ailesinin iftar sofrasına konuk oldu.

Sevinç gösterileri
Altındağ Başpınar Mahallesi'nde ikamet eden Tunç ailesinin tek katlı evine gelişinde Başbakan Yıldırım, mahalleliler tarafından ilgiyle karşılandı. Zeliha Tunç isimli, tiroit kanseri hastası bir vatandaşın evine sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Yıldırım, burada Tunç ailesiyle iftar yaptı. Ardından Yıldırım eşi MS hastası olan Zeliha Tunç'un çocuğunu kucağını alarak sevdi.

'Duygulandım'
Başbakan Binali Yıldırım, 4 çocuklu Tunç ailesine yaptığı iftar ziyaretinde, Zeliha Tunç'a şifa dileyerek aileyle birlikte dua etti, orucunu açtı. Eşi de MS hastası olan Zeliha Tunç, Başbakan Binali Yıldırım'ın ziyaretinin çok büyük sürpriz olduğunu, bununla birlikte çok duygulandığını ve mutlu olduğunu da belirtti.

Vatandaşlara bakan şefkati
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve AK Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç ile birlikte Karabulut ailesini ziyaret etti. Garip Karabulut'la sohbet eden Bakan Albayrak, Karabulut'un sıkıntılarını dinledi. Albayrak iftarın ardından, Ayşe Çörek'e çay içmek için konuk oldu. Albayrak, Çörek'e misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Bakan Albayrak, sağlık durumuyla ilgili bilgi aldığı Karabulut'a tavsiyelerde bulundu.

Başkentli vatandaş Ayşe Çörek, evinde Bakan Albayrak'ı ağırlamaktan memnun olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN