Efsane boksörün adı dev parkta yaşayacak

Keçiören’de geçen yıl açılan Esertepe Parkı’nın adı, Büyükşehir Meclisi’nde alınan kararla “Muhammed Ali” olarak değiştirildi

Efsane boksörün adı dev parkta yaşayacak
Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük boksörlerinden Muhammed Ali'nin adı artık Keçiören Esertepe'deki dev parkta yaşayacak. Önceki gün yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi'nin olağan toplantısında, AK Parti grubunun önerisi üzerine, geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı yapılan Esertepe'deki 180 dönüm alan üzerine kurulu Esertepe Parkı'nın adının "Muhammed Ali Esertepe Parkı" olması meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. Muhammed Ali Esertepe Parkı, Etlik ile Esertepe mahalleleri arasında yer alıyor. 180 bin metrekarelik bir alanı kaplayan dev park içerisinde, vatandaşların hoşça vakit geçirmeleri için birbirinden farklı aktivite alanları bulunurken, 4 farklı noktadan da parka giriş yapılabiliyor.

4 BÜYÜK MEYDANI VAR
Parkta ayrıca bazı Türk Devletleri'nin figürleri ve simgelerinin bulunduğu 4 adet meydan yer alıyor. Parka, Osmanlı, Selçuklu, Hun devletleri ile Türkiye Cumhuriyeti için yapılan giriş kapısı ve meydanları ayrı bir güzellik katıyor. Engelliler için 3 yatay asansör de yer alıyor.
BİZE ULAŞIN