Cebeci’de bir hendek eksik

Bölücü Terör Örgütü PKK’nın gençlik kolları ve öğrenciler arasındaki provokatörler Ankara Üniversitesi Cebeci Kampusu’nu “kırsal” ilan etti. Hukuk Fakültesi’nde ise öldürülen PKK’lıların boy boy afişleri asıldı

Cebeci’de bir hendek eksik
Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) PKK yanlıları, Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından Ankara Üniversitesi Cebeci Kampusu'nu "PKK kırsalı" ilan etti. Fakültenin duvarlarını güvenlik güçlerince öldürülen PKK'lıların ve BTÖ elebaşı Öcalan'ın fotoğraflarıyla donatan PKK'lılar, her gün kampus içerisinde toplanarak PKK'lılardan üniversite içerisinde öz savunma, mücadele çağrısıyla birlikte, "Öcalan'a özgürlük, Kürdistan'a statü" sloganları atıyor.

ÖLDÜRÜLEN PKK'LILARA ANMA
Skandal faaliyetler, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İletişim ve Eğitim Bilimleri Fakültelerini içerisinde barındıran Cebeci Kampusu'nda yaşanmaya devam ediyor. Kendilerini özgürlük savunucusu olarak tanıtan ancak terör örgütü PKK ile irtibatlı oldukları belirtilen bir grup öğrenci, yüzleri maskeli biçimde kampus içerisinde terör yanlısı açıklamalarda bulundu. Üniversitenin öğrencileri oldukları belirtilen bazı PKK sempatizanı kişiler ise kampus içerisindeki tüm fakültelerin kafeteryaları başta olmak üzere belirli notalarına öldürülen teröristlerin fotoğrafların asarak "İtibar sizin onur bizimdir" sloganları ile anmalar gerçekleştiriyor. Yine Hukuk ve Siyasal Bilgiler fakültelerinin koridorlarından sarkıtılan dev pankartlarda ise "AKP karanlığını silelim, üniversiteleri geri alalım", "Ölüm kapıdayken susulmaz", "Oyunu bozmaya geliyoruz" ifadeleri yer alıyor. Sık sık hain terör örgütü PKK lehine slogan ve açıklamaların yapıldığı kampus içerisinde yaşanan söz konusu durum başta öğrenciler olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarından, eğitim gönüllülerinden tepki aldı.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA GELDİ
Konuyla ilişkili üniversite yönetiminden de bir açıklama geldi. Söz konusu açıklamada, "Üniversitemizin tüm yerleşkelerinde terör içerikli eylemlere, afişlemelere, pankartlara ve terörü destekleyen gösterilere karşı tüm kurumsal hassasiyetimiz ve imkânlarımızla bugüne kadar tavizsiz, net bir tavır ortaya konmuş; güvenlik güçlerince gerekli müdahaleler yapılmış; tespiti halinde suç unsuru taşıyan tüm durumlar ve neden olan kişiler hakkında gecikmeksizin hukuki süreç başlatılmış ve gerekli cezalar verilmiştir" denildi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI
Kampusun "PKK kırsalı" olarak anılmasından ve fakülteler içerisinde terör lehine yapılan faaliyetlerden rahatsızlık duyan kişiler de tepkilerini sosyal medyadan gösterdi. "@eskobarbey" adlı kullanıcı: "Öldürülen PKK'lıların fotoğrafları önünde halay çekiliyor, burası cebeci kırsalı... PKK'lı öğrenciler ve kampus içerisine nereden geldiği bilinmeyen yüzleri kapalı kişiler Mahir Çayan'ın fotoğrafı önünde poz verip inek bayramı başta olmak üzere çeşitli zamanlar toplanıp açıklamalar yapıyorlar. Öldürülen savcımızın fotoğrafı indirilir, kutsalımıza küfredilirken susarsak o zaman kaybederiz" dedi.
BİZE ULAŞIN