Nostaljik ramazan sahnesi ‘perde’ dedi

Pursaklar Belediyesi’nin geleneksel ramazan etkinlikleri renkli görüntülerle Şehit Salim Akgül Parkı’nda başladı. Temaşa gösterileri beğeniyle izleniyor

Nostaljik ramazan sahnesi ‘perde’ dedi
Pursaklar Belediyesi'nin geleneksel ramazan etkinlikleri bu yıl da şehir merkezindeki Şehit Salim Akgül Parkı'nda başladı. Halkın büyük ilgi gösterdiği etkinlikte birbirinden renkli anlar yaşanıyor. Her akşam iftar sonrası başlayan programlarda Türk Tasavvuf musikisi, Hacivat-Karagöz oyunu, aşık-maşuk, kukla gösterileri, ateşbaz gösterileri, bilgi yarışmaları, illüzyon gösteresi yer alıyor. 7'den 70'e hemen her yaş grubuna hitap eden etkinliklerde yerel sanatçılar da halkla buluşuyor. Konserler ise teravih namazı sonrası başlayıp 24.00'e kadar devam ediyor.

"GÜZELLİKLER UNUTULMASIN"
Ramazan etkinliklerinin canlı olarak yayınlandığı Hedef Radyo'da konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, birlik ve beraberlik mesajları verdi. "Biz millet olarak ecdadımızdan aldığımız güzelliklerin unutulmaması için bu geceleri tertip ediyoruz" diyen Başkan Çetin, ramazan ayının birlik ve beraberlik içinde, yardımlaşarak, ibadet yapılarak geçirilmesi gerektiğini söyledi. İçerisinde Kadir Gecesi'nin de bulunduğunu hatırlatan Çetin, konuşmasının devamında şunları söyledi: Rabbime şükürler olsun bir ramazan ayına daha kavuştuk. Siz kıymetli hemşerilerimizle birlikte güzel günler geçireceğiz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni de içinde bulunduran bir aydayız. Bu ayda dargınlıklar ortadan kalkmalı, küskünler barışmalı, birlik beraberlik içinde olmalıyız. Rabbimin verdiği nimetlere şükredelim. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. Allah Resulünün dediği gibi 'Birlikte rahmet vardır, ayrılıkta ise azap vardır.' Bizler birlikte olduğumuz sürece Rabbim rahmetini esirgemez. Bu aylar çok önemlidir. Yardım, hoşgörü, muhabbet ve bağışlanma duygularımızı hat safhaya çıkarmalıyız. Bizler belediye olarak 12 yıldır buna dikkat ediyoruz."

KOCATEPE'DE FUAR COŞKUSU
Türkiye Diyanet Vakfı'nca (TDV) 1981'den bu yana Kocatepe Camisi'nin avlusunda düzenlenen "Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"nın 35'incisi dün törenle açıldı. TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, açılış töreninde yaptığı konuşmada, teröristler tarafından bombalanan, kurşunlanan camilerin de bazı karelerle fuarda sergi olarak yer aldığını söyledi. 1 Temmuz'a kadar açık kalacak fuara yaklaşık 70 yayınevi katılacak. Yazar, yayıncı ve okurların düzenlenen etkinlikler kapsamında bir araya geleceği fuar her gün 11.00-24.00 saatleri arasında açık kalacak.
BİZE ULAŞIN