Metroya kadın vagonu geliyor

Ankara metrosuna da Japonya’daki gibi “kadınlara ayrı vagon” uygulaması geliyor

Metroya kadın vagonu geliyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından başlattığı "Japonya'da olduğu gibi, kadınlara tacizin önlenmesi için Ankara metrosunda da kadınlara ayrı bir vagon uygulamasını deneyelim mi" anketinin sonuçlarını açıkladı. Gökçek, anketle ilgilenen 631 bin 567 kişiden, 79 bin 574 kişinin oy kullandığını, oy kullananların yüzde 52'sinin uygulama önerisine "evet" derken, yüzde 48'inin ise "hayır" oyu verdiğini bildirdi.

"TARİHİ BİR REKOR KIRILDI"
Gökçek, anket sonuçlarını, "Anketimiz tarihi bir rekor kırdı... Anketi tıklayan sayısı 631.567... Etkileşim sayısı 177.848... Bu anket rekorudur. Ankete oy kullanan sayısı 79.574" twitiyle açıkladı.

MECLİS KARARI GEREKLİ
Başkan Melih Gökçek, Twitter kullanıcılarının çoğunluğunun sol görüşlü olmasının bir gerçek olduğunu, buna karşın yaptığı anketten "evet" kararının çıkmasının da anlamlı olduğunu vurgulayarak, "Kadınlara yönelik vagon uygulamasını deneyebiliriz. Biraz daha düşünelim" dedi. Başkan Gökçek, böyle bir uygulama için Büyükşehir Meclisi kararının gerekli olduğunu hatırlattı.
BİZE ULAŞIN