Liseli gençlerin maharetleri

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi’nden 70 öğrenci, 6 ay boyunca resim derslerinde maharetlerini sergiledi. Ortaya çıkan usta işi eserler, düzenlenen sergide bir araya geldi

Liseli gençlerin maharetleri
Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi'nde uzun yıllardır devam eden gelenek bozulmadı. Seçmeli resim dersinde birbirinden değerli eserlere imza atan 70 öğrenci, daha sonra açılan sergide maharetlerini sergiledi. Yaptıkları eserlerle profesyonel sanatçılara taş çıkartan gençlerin maharetleri göz doldurdu. Okul Müdürü Huriye Can Eser, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla açılan serginin, resim derslerinde yapılmak kaydıyla 6 ay sürdüğünü, sergide 70'i aşkın eserin yer aldığını söyledi. Eseri olan öğrencilerin de bilgilendirmede bulunduğu sergide, okulun müzik atölyesinde görevli öğrenciler tarafından bir müzik dinletisi gerçekleştirildi. Ziyaretçilerden büyük beğeni toplayan birbirinden değerli eserler birkaç gün boyunca sergilenecek.

USTA İŞİ RÖLYEFLERE TA M NOT
Resim Öğretmenleri Sibel Negüzel ve Hadiye Usta'nın gözetiminde yapılan eserlerde ise sanatın her hali yer aldı. Eserler hakkında bilgi veren öğretmen Sibel Negüzel, "Öğrencilerimiz her yıl bin bir emek ve özveriyle okul imkanları kapsamında bu sergiyi hazırlıyorlar. İçerisinde 3 ayda bile yapılan eserlerin bulunduğu sergi 6 ayda meydana geldi. Sergide; yağlı boya, vitray, kara kalem, kağıt rölyef, akrilik, kristal işlemelerden oluşan resimler bulunuyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN