Cumhurbaşkanı’nı açılışa davet ederim

Başkan Fethi Yaşar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesine tepki gösterenleri memnun etmek zorunda olmadığını belirterek, “Cumhurbaşkanımızı açılışa da davet ederim” dedi

Cumhurbaşkanı’nı açılışa davet ederim
Yenimahalle'nin Tepekule, Yamaçevler Kentsel Dönüşüm ve Hükümet Konağı gibi 3 önemli projesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüşen CHP'li Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bazı parti mensupları tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleşen görüşmenin ardından SABAH Ankara'nın sorularını yanıtlayan Başkan Yaşar, "Parti tabanından çok entel kesim beni hiçbir zaman sevmedi. Ben de düşünce olarak onları memnun etmek mecburiyetinde değilim" dedi.

BUNUN NESİ TARTIŞILIYOR?
Yaşar, "Vatandaşa hiç kimseyi ayırt etmeden, ötekileştirmeden herkesi kucaklayacağımı ve Yenimahalle'de sorunları çözeceğimi söyledim. Bu sorunları çözmek için devletin tüm kademeleri ile görüşüyorum. Her belediye başkanının da yapması gerekir bunu. Baktım bazı konuları aşamadım, Sayın Cumhurbaşkanımız'dan randevu istedim. O da verdi. Partimin bilgisi dâhilinde gittim ve sorunlarımı anlattım. Kabul ettiler, yardımcı olacaklarını söylediler. Bunun nesi tartışılacak" ifadelerini kullandı.

"KAMPLAŞTIRMAYIN"
Külliye'nin Yenimahalle'de olduğunun altını çizen Yaşar, "Benim diğer belediye başkanlarından farkım Sayın Cumhurbaşkanımız'ın hemşehrimiz olması. Dün Çankaya'daydı, bugün Yenimahalle'de. Siyaseti ben yapmayacağım. Ben hizmet yapacağım. Siyaseti parlamentodakiler yapacak. Onlar da doğru siyaseti yapsınlar ve bu ülkeyi kamplaştırmasınlar" dedi.

'KENDİSİNE MÜTEŞEKKİRİM'
"Hayalim" dediği Şentepe'deki Tepekule projesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katkısı olursa açılışa davet ederim diyen Yaşar, "Orayı bir yeşillendirip Şentepe'deki insanların nefes alacağı bir yer oluşturmak istiyoruz. Cumhurbaşkanımız ile Külliye'nin balkonuna çıktık, oradan kendisine gösterdik. Bu kirliliğin kalkması ve halka sunulması gerektiğini aktardım. Buna Sayın Cumhurbaşkanımız'ın bir katkısı olursa açılışa davet ederim. Bana yardım eden herkesi davet ederim. Yeter ki etsinler. Ben orada gereken her şeyi yaptım. 900 tane gecekondu yıktım. Direkler kaldı. Ben kendi işim için gitmedim. Yamaçevler'de bin 300 gecekondu kaldı. Böylelikle gecekonduyu Yenimahalle'de tarihe gömeceğiz. Sıkıştığımız konularda Cumhurbaşkanımıza sorunlarımızı iletme fırsatını bulduğumuz için de kendisine ayrıca müteşekkirim" şeklinde konuştu.

'ABARTILMAMALI'
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan görüşmesinin abartılmaması gerektiğini belirten Yaşar, "Dünya görüşümü herkes biliyor. Cumhuriyetin değerlerine inanan, sosyal demokrat bir siyasetçiyim. Beğenen olur, beğenmeyen olur. O da ayrı. Benim görüşüm toplumun yetkilileri ile görüşmemi engelleyen bir konum değil. Bunun da abartılmaması lazım. İki tarafın da abartmaması lazım. Ben ülkemi seviyorum, Yenimahalle'yi seviyorum" dedi.

'ÇOĞUNLUK DOĞRU BULUR'
Adımını ölçmeden atmadığını söyleyen Yaşar: "Ben bu kapıda hiç kimseye devletin hangi kademesinde olursa olsun saygısızlık göstermedim. Bu yapıyı beğendiği için halk beni seçti. Halkın yüzde 99,9'u, 'Bu hamleyle doğru yapmıştır Fethi Yaşar' der."
BİZE ULAŞIN