Karne heyecanına onlar da ortak oldu

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in katılımıyla Yenimahalle Orhangazi İlkokulu’nda 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla karne dağıtım töreni düzenlendi

Karne heyecanına onlar da ortak oldu
Yenimahalle Orhangazi İlkokulu'nda Milli Eğitim Bakanlığı'nca, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla karne dağıtım töreni gerçekleştirildi. Törene, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, bürokratlar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende yaptığı konuşmada Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 17 milyon 5 bin öğrencisi, 1 milyon öğretmeni, 650 bin dersliği ile büyük bir aile olduğunu ifade ederek, başarılı bir dönem geçirdiklerini söyledi.

"KİTAP OKUYUN, SİNEMAYA GİDİN"
Erdem, "Hepimizin çocukları var. Ben biliyorum ki, benim çocuklarım benden daha iyi bir eğitim aldı. Kitapları masalarına konuyor. Her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Öğretmen eksiklikleri yok. Onlar geleceğe çok daha iyi hazırlanıyor. Yeni dünyanın, bilim çağının gerekliliklerine göre yetişiyorlar" dedi. Çocuklara karnelerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Erdem, karnenin tek başına bir başarı ölçütü olmadığını dile getirerek, hayattaki diğer faktörlerin özellikle de kendine güveni olan gençlerin yetişmesinin önemini vurguladı. Erdem, çocuklara tatilde kitap okumalarını, spor yapmalarını, sinemaya gitmelerini ve tatillerini doğayla iç içe geçirmelerini tavsiye etti. Konuşmasının ardından öğrencilere karnelerini dağıtan Erdem, onlara okul çantası da hediye etti.

PURSAKLAR'DA KARNE HEYECANI
Pursaklar'daki binlerce öğrenci de 2015-2016 eğitim öğretim yılını tamamlayarak karne aldı. Pursaklar Faik Hızıroğlu Ortaokulu'nda düzenlenen törende öğrencilere karnelerini ilçe protokolü verdi. Pursaklar Faik Hızıroğlu Ortaokulu'nda düzenlenen karne töreninde renkli görüntüler yaşandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören, protokol konuşmaları ve öğrencilerin halk dansları gösterisi ile devam etti. Karne ve başarı belgelerini alan öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.
BİZE ULAŞIN