Esenboğa örnek oldu

Ankara Esenboğa Havalimanı’nın engelli yolcuların seyahatlerini kolaylaştırmak için yaptığı çalışmalar Birleşmiş Milletler’de örnek gösterildi

Esenboğa örnek oldu
TAV Havalimanları ve Dünya Engelliler Birliği (WDU) üst düzey yöneticileri; Birleşmiş Milletler (BM) Engelli Hakları Sözleşmesi'ne taraf devletlerin 9. toplantısı kapsamında New York'ta bir araya geldi. BM Genel Merkezi'nde düzenlenen toplantı kapsamında, TAV İstanbul İSG ve Çevre Müdürü Emrah Gürer, Terminal İşletme Müdürü Barış Temur, TAV Havalimanları İş Geliştirme Koordinatörü Fatih Ömür ile TAV Ege İSG ve Çevre Koruma Şefi İsa Komi "TAV Erişilebilir Örnek ve Öncü Havalimanı Uygulamaları" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Toplantıda, TAV Havalimanları'ın işlettiği Ankara Esenboğa Havalimanı'nın engelli yolcuların seyahatlerini kolaylaştırmak için yaptığı çalışmalar bu yıl Dünya Engelliler Vakfı (DEV) Teknik Komitesi tarafından oluşturulan USTAD 2011-2015 Çevre ve Yapı Standardı için GlobalGROUP tarafından denetlenip USTAD 2011:2015 standardı sertifikasyonunu aldı.

ATATÜRK HAVALİMANI DA ALMIŞTI
Yapılan çalışmalar ayrıca Birleşmiş Milletler (BM)' de örnek olarak gösterildi. Atatürk Havalimanı da geçtiğimiz yıl bu sertifikasyonu alan ilk kuruluş olmuştu. TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü "TAV olarak, yedi ülkede işlettiğimiz 14 havalimanında yılda 100 milyondan fazla yolcuya hizmet veriyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı, ardından da Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarının engelliler için erişilebilir olmasını sağlamak amacıyla çeşitli uygulamaları hayata geçirdik. Bu çalışmalarımızın WDU ve GlobalGroup gibi uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanması ve BM'de örnek olarak sunulmasından gurur ve mutluluk duyduk" dedi.
BİZE ULAŞIN