10 bin Gölbaşılı iftarda buluştu

10 bin Gölbaşılı iftarda buluştu

Gölbaşı Belediyesi’nin Eymir Mahallesi’nde verdiği sokak iftarına 10 bin kişi katıldı. Başkan Duruay iftara katılan vatandaşlarla tek tek ilgilendi

  • Ankara Başkent
  • Pazar 20.06.2016
Gölbaşı Belediyesi'nin Eymir Mahallesi'nde düzenlediği sokak iftarında 10 bin Gölbaşılı buluştu. Büyük ilgi gören iftarda konuşan Belediye Başkanı Fatih Duruay, iftar buluşmasına katılan herkese teşekkür etti. Başkan Duruay, "Ramazanın birlik, beraberlik ve huzur ayı olduğunun en güzel örneği işte bu tablodur" dedi. Duruay, eşi Hatice Duruay ile birlikte tek tek masaları dolaşarak vatandaşlarla selamlaştı. Düzenlen iftar programına AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin ile AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan da katıldı.

KÜLTÜR MERKEZİ MÜJDESİ
Park Eymir Konutları'na modern bir kültür merkezi yapılacağını müjdeleyen Başkan Duruay, "Belediyemiz, tüm mahallelerimizde gece gündüz demeden sizlere hizmet veriyor. Mahallemizin büyük bir eksiği olan kültür merkezi için de gerekli çalışmalara başladık. İnşallah kısa sürede halkımızın hizmetine açacağız. Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Allah nasip ederse çok yakında yüzme havuzu, hanımlar lokali ve gençlik lokali ile birlikte Eymir Mahallesi'ne güzel bir kültür merkezi kazandıracağız" dedi. Duruay "Ayrıca 112 Acil Yardım İstasyonunu, yeni hastane binamızı ve şehir parkımızı çok yakında hizmete açacığız. Siz değerli halkımızın mübarek ramazan ayını kutlar, gelecek ramazan bayramınızın mübarek olmasını dilerim" diye konuştu. İftarda semazen gösterisi, tasavvuf müziği dinletisi ve Hacivat-Karagöz gösterisi yapıldı. Çocuklar Hacivat ve Karagöz gösterisini büyük bir ilgiyle izledi.
BİZE ULAŞIN