Terör dehşetini GATA’da anlattı

Midyat’taki hain terör saldırısından ağır yaralı kurtulan polis memuru Gamze Deniz’in sözleri terör örgütünün gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koydu

Terör dehşetini GATA’da anlattı
Bölücü terör örgütü PKK'nın Mardin Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına bomba yüklü araçla saldırısından kurtulan ve GATA'da tedavisi süren polislerden 42 yaşındaki Gamze Deniz, terörün gerçek yüzünü ve yaşadıklarını SABAH Ankara'ya anlattı. "Güneşli bir günün sabahında kahkaha seslerimiz bomba yankısında kayboldu" diyen Deniz, "Kimimizi hamile, kimimizi sevgili, kimimizi de anne iken öldürdüler ancak onlar da erimiş. Artık son demler.. Midyat halkının teröre karşı direnişi bunun açık delilidir" dedi.

"CEHENNEME DÖNDÜ"
En büyük hayali olan polislik mesleğini büyük bir aşkla yaparken uğradığı hain saldırıda ağır yaralanan Deniz, yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı. "Can dostumun son gülüşünü soldurdular" diyen Deniz, "Çocukluğumdan beri en büyük hayalimdi polislik; Oldum da... 24 yıl hiç usanmadan yaptım. Bir yıl önce tayinim Midyat'a çıktı. Biraz endişeyle birlikte, bu vatan için koşa koşa gittik görev yerimize. Ta ki PTT kargo aracı süsü verilmiş bir aracın emniyet binasına yaklaşmaya çalıştığı o güne kadar. Sabah görev dağılımının ardından çalışmaya başlamıştık, kimimiz ihbarları kaydediyor, kimimiz rapor hazırlıyor kimimiz de arka bahçede dinleniyorduk. Birden kulakları sağır edip yeri yararcasına şiddetli bir gürültüyle sarsıldık. Etraf karardı, güneş kayboldu ve az önce gülüşmelerimizi bize yansıtan duvarlar birden üzerimize uçmaya, cam parçaları bedenlerimizi parçalamaya başladı. Ve etrafımız bir anda cehenneme döndü. Artık birşey duyabilmek, görebilmek çok zordu" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN