Büyükşehir’in iftar çadırları kaynaştırıyor

Büyükşehir’in 9 ayrı noktada kurduğu iftar çadırları, ayrı ülkelerden insanların kaynaşıp paylaştığı sofralara dönüşüyor

Büyükşehir’in iftar çadırları kaynaştırıyor
Büyükşehir Belediyesi'nin gelenek haline gelen iftar çadırları, her gün binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturuyor. EGO mutfağında hazırlanan, her gün 4 çeşit yemeğin sunulduğu çadırlar, iftar saatinin yaklaşmasıyla, çocukların neşeli sesleri ve büyüklerin de sohbetleriyle şenleniyor. Esnafından işçisine, Suriyelisinden Türk'üne; genç-yaşlı herkesin bir arada, aynı sofrada oruç açtığı dev sofralar, restoran konforunda hizmet veriyor. Suriyelilerin, Iraklıların ve Afrikalıların da ilgi gösterdiği, Türk kardeşleriyle birlikte aynı sofrada oruçlarını açtığı iftar çadırları, dayanışma ve birlikteliğin en güzel örneğini, tüm dünyaya gösteriyor. Çadırlarda özel poşetteki hurmasını, ekmeğini, suyunu, ardından da yemek dağıtım yerinden elleri eldivenli, yüzleri maskeli görevlilerden yemeklerini alan konuklar, masalara geçerek sohbet edip iftar saatini bekliyor. Başkentin 9 ayrı noktasında yaklaşık 250 kişinin hizmet ettiği çadırlarda klima, televizyon ve su sebilleri bulunuyor.

'ÇADIRLARA AİLECEK GELİYORUZ'
Satılmış Boztaş adlı vatandaş, Yıldız'da oturduğunu ve Siteler'de çalıştığını belirterek, iftar çadırlarına ailecek geldiklerini söyledi. Suat Polat ise "Mobilyacıyım ve burada çalışıyorum. Genellikle iftarımı da burada yapıyorum. Yemekler çok harika. Büyükşehir Belediyesi'nin bu hizmetinden çok memnunum, Allah razı olsun. Bu sene ilk defa geliyorum. Bu kadar insan yiyip gidiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN