Çankaya Külliyesi’nin temeli Başbakan’dan

Çankaya Hoşdere Caddesi Özvatan Sokak’ta yapılacak külliyenin temeli Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı bir törenle atıldı

Çankaya Külliyesi’nin temeli Başbakan’dan
Yapımını AK-EV Camisi Yaptırma Yaşatma Derneği'nin üstlendiği, içerisinde cami ile birlikte birçok sosyal tesisin yer alacağı külliyenin temeli Başbakan Binali Yıldırım ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de katıldığı törenle atıldı. Başkentin Türk Osmanlı mimarisiyle yapılan en büyük cami projelerinden biri olacak dev külliye için ilk kazmayı vuran Başbakan Yıldırım, "Cami yaptırmak, eser bırakmak, insan yetiştirmek, biz bu dünyayı terk ettikten sonra arkamızda kalacak hoş sedaların en önemlisidir. Hâyır işi gönül işidir" dedi. Başbakan Yıldırım, "Bu mahallede oturan birisi olarak camiden en çok ben nasipleneceğim. AK-EV yönetimine teşekkür ederim. Vakıfcılıkta hizmet ya vakitle olur ya da nakit ile olur. Bütün hayır sahiplerinin bu güzel esere yapacağı katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ederim. Emeği geçen herkese teşekkür eder, Ankara'mıza mahallemize ve bütün Müslümanlara hayırlı olmasını, her anlamada eşsiz bir örnekle olacak bu camimizden tüm Ankaralıların, herkesin faydalanmasını dilerim" dedi.

"BÜYÜK KATKI SUNACAK"
Bem-Bir-Sen Genel Başkanı ve AK-EV Dernek Başkanı Mürsel Turbay ise modern külliyenin bölgenin cami ihtiyacını gidererek vatandaşlara maneviyat anlamında büyük katkı sunacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN