Sürücü kursları sendikalaşıyor

Kırıkkale’deki sürücü kursları, sorunlarını giderebilmek için Sürücü Eğitimi İşverenler Sendikası çatısı altında toplanmaya başladı

Sürücü kursları sendikalaşıyor
Kırıkkale'de bulunan sürücü kursları sendikalaşma yolunda ilk adımı attı. Kısa adı SÜRSEN olan Sürücü Eğitimi İşverenler Sendikası, Kırıkkale'deki sürücü kurslarını tek çatı altında toplamaya başladı. Kırıkkale temsilcisi olarak Ömer Ayçiçek'i belirleyen sendika, Kırıkkale'de örgütlemeye hızla devam ediyor.

"AMAÇ FARKINDALIK"
Sendikalaşma süreci hakkında bilgi veren İl temsilcisi Ömer Ayçiçek, dernekler, federasyonlar ve konfederasyon olarak güçlenen yapının birçok açıdan bekleneni veremediğini söyledi. Sektör adına başarılı ve makro çalışmalar ümidiyle kurulan sivil toplum kuruluşunun, kısa bir sürede çalışma azminden basit ihtiraslar ve hırslar, yönetim-seçim vs. sebeplerle makro projeler üretemediğine dikkati çeken Ömer Ayçiçek, "Maksat sürücü kursu eğitiminde farkındalık oluşturmaktır" şeklinde konuştu.

OLUMSUZLUKLAR ARTIK BİTSİN
Sürücü Eğitimi İşverenler Sendikası'nın, sürücü eğitiminde yaşanan olumsuzluları ortadan kaldırmak üzere çalışma yaptığını ifade eden Ayçiçek, "Sektörü önemseyen, bu sektörden ekmek yiyen kurucuların, işverenler sendikası adı altında örgütlendikleri bir yapı... Bu sektörde işini daha güzel yapmak isteyenler bir araya geldi. Devletin trafik problemini çözmesine katkı sağlayan, eğitim metotlarını kullanan, eğitim veren, çağdaş sürücü eğitimlerini takip eden ve uygulayan bir sektör oluşturmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN