Dört ay sonra cesetleri bulundu

Dört ay sonra cesetleri bulundu

Aylar önce kaybolan Ali Alkan ve 10 yaşındaki kızı İdil’in cesetleri yaşadıkları apartmanın bodrum katında bulundu. Polis aynı yerde araştırma yapmış fakat bir ize rastlanılmamıştı

MİNİK İDİL VE BABASINDAN KÖTÜ HABER
Sincan'da 129 gün önce kaybolan İdil Alkan (10) ve babası Ali Alkan'ın cansız bedeni, yaşadıkları apartmanın bodrum katında bulundu. Anne ve babasının boşanma kararı alması üzerine annesi Zehra Alkan ile beraber yaşayan İdil'i, babası Ali Alkan'ın 14 Şubat'ta gezdirme bahanesiyle alarak kayıplara karıştığı iddia edilmişti. Edinilen bilgilere göre; Fatih Mahallesi'nde bulunan Bucak Sokak 15 numaralı apartmanın bodrum katını ilaçlamak için kilidi açan apartman görevlisi, İdil ve babası Ali Alkan'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Olayın ihbar edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ve olay yeri inceleme ekibi intikal etti. Savcının incelemesinin ardından yüzleri tanınmayacak halde olan İdil ve babasının cesedi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. İdil'in akrabası olduğunu söyleyen bir vatandaş, "Ayakkabı almak için alıp gitmiş çocuğu. Bir saat önce de aramış annesini. 'Bir daha yüzümüzü göremezsin' diye. Böylece çocuk kayıplarda... Benim akrabam, 6 ay elimde yıkadım ben bu çocuğu" diye konuştu.

ANNESİ TEŞHİS ETTİ
Cesetleri bulan apartman görevlisi Hasan Alat ise "Bodruma girdiğimde cesetlerle karşılaştım. Cesetleri ben çıkardım. Kızın göbek tarafında kan vardı. Bıçak izi gibi iz vardı. Yüzleri tanınmıyordu. Polisler daha önce onlar hakkında araştırma yapmıştı. Girilmişti bodruma o zaman hiçbir şey yoktu" ifadelerini kullandı. Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan cesetlerin ön otopsisi tamamlandı. Ölümlerinin üzerinden uzun zaman geçtiği tespit edilen deforme olmuş cesetlerin anne Zehra Alkan tarafından da teşhis edildiği belirtildi.

BABANIN BOĞAZINDA DERİN KESİK
Ali Alkan'ın, boşanmak üzere olduğu eşi Zehra Alkan'a bir buket çiçek alarak evine gittiği, olumsuz cevap alınca kızı İdil'i alarak evden ayrıldığı ve o tarihten itibaren de bir daha haber alınamadığı öğrenildi. Telefonla defalarca aramasına rağmen Ali Alkan'a ulaşamayan Zehra Alkan'ın aynı gün eşinin kızını kaçırdığı iddiasıyla kayıp başvurusunda bulunduğu da kaydedildi. Apartman görevlisi Hasan Alat'ın ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler, Ali Alkan'ın sağ elinin yanında kırmızı saplı bir ekmek bıçağı bulurken, kızın göğüs bölgesinden kesici aletle yaralandığını, baba Alkan'ın ise boğazında derin kesik olduğunu tespit etti. Ekipler, cesetlerin bulunuş şekilleri ve ön otopsi sonucunda babanın önce kızını bıçakla öldürdüğü, sonrasında ise boğazını keserek intihar ettiği şüphesi üzerinde duruyor. Apartman görevlisi Hasan Alat'ın polisteki ifadesinde kendisinde bulunan bodrum katına ait anahtarın başkasında olup olmadığını bilmediğini söyledi. Baba ile kızının kesin ölüm nedenlerinin detaylı otopsinin tamamlanmasının ardından belirleneceği ifade edildi. Cesetlerin bulunduğu apartmanda yaşayan Ahmet Yıldız ise, apartmanın bodrum katından sürekli kokuların geldiğini ve temizlenmesini istediklerini ifade etti.
BİZE ULAŞIN