Mazlumlar aynı sofrada buluştu

Türkiye Diyanet Vakfı ve Ankara Müftülüğü’nün geleneksel hale getirdiği iftar programında sığınmacı, huzurevi sakini ile şehit yakını ve gaziler bir araya geldi

Mazlumlar aynı sofrada buluştu
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Ankara Müftülüğü, sığınmacılar, huzurevi sakinleri ve şehit yakınları ve gaziler için iftar programı düzenledi. Bir otelde verilen iftara, Ankara Müftüsü Mefail Hızlı, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin ve çok sayıda davetli katıldı. Hızlı, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda yaptığı konuşmada, gönüllerin buluştuğu bir iftar yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Müftü Hızlı şöyle konuştu: "Eğlenceyle geçmeyecek, sadece gönüllerin buluşacağı, Kur'an ile dopdolu günlerin, ibadetlerle doldurulmuş zenginleştirilmiş günlerin bugün 16'ncısıydı. Allah 10 gün sonra Kadir Gecesi'ni daha sonra Ramazan Bayramı'nı hep birlikte yapma, bu vesileyle Kadir Gecesi'ne hep birlikte ulaşmayı nasip eylesin. Bayramı da sağlık sıhhat afiyet içinde gerçekleştirmeyi nasip etsin" diye konuştu.

88 ÜLKEYE YARDIM
Bilgin de vakfın ramazan ayında sunduğu hizmetlere ilişkin bilgi verdi. Vakıf tarafından düzenlenen iftarların yanı sıra Kocatepe Camisi'nde hayırseverler tarafından her akşam 2 bin 500 kişiye iftar verildiğini belirten Bilgin, 138 bin muhtaç aileye yardım kartı dağıtıldığını ifade etti. Bilgin, "Bu ay itibariyle aralarında Filistin ve Arakan'ın da bulunduğu 88 ülkede ve 500 bağımsız bölgede 63 bin 560 gıda paketi dağıtıldı. Mağdur ve mazlum İslam coğrafyasında 201 bin kişilik iftar sofraları kuruldu. Tabi bunların hepsi aziz milletimizin yardımseverliğiyle olmuştur" dedi.
BİZE ULAŞIN