Toyota yükseliyor

Türkiye’nin 1 numaralı otomobil markası olma yolunda ilerleyen Toyota, TOYAN’da haziran ayına özel avantajlarla satışa sunuluyor

Toyota yükseliyor
Tüm dünyada yaklaşık 11 milyon satış adedine ulaşan Toyota, Türkiye'nin de bir numaralı otomobil markası olma yolunda devam ediyor. Japon mühendisler tarafından düşük ağırlık merkezi ile geliştirilen otomobillere dikkat çekici tasarım ve gelişmiş yol tutuşu da eklenerek yüksek kaliteli sürüş ve daha iyi güvenlik sunan otomobiller üretiliyor. Ülkemizde ve dünyada kompakt sedan segmentinde ilgi görmesinin yanında en çok satılanlar arasında da her zaman yer almayı başaran Toyota Corolla haziran ayında da yoğun ilgi görüyor.

DÜNYADA 50'NCİ YILINI KUTLUYOR
Türkiye'nin en yüksek araç girişine sahip 3 plazasından biri olan Toyota Plaza Toyan Genel Müdür Yardımcısı Erdem Dülger, yeni Corolla'da büyütülen ve alçaltılan ön ızgara, yeni farlar ve tamponun aracın oldukça farklı görünmesini sağladığını söyledi. Yenilenen Corolla'nın benzinli versiyonlarının 57 bin 500 TL'den, dizel versiyonlarının 77 bin 250 TL'den başlayan fiyatlar ile haziran ayının 20'sinden itibaren Toyota Plaza Toyan'da satışa sunulmaya başlandığını belirten Dülger, 50'nci yılını kutlayan ve dünyada tüm zamanların en çok tercih edilen otomobili olan Corolla'nın, yenilenmesinin ardından şimdi çok daha premium ve çok daha prestijli bir görünüme sahip olduğunu söyledi. "Güçlü tasarım ve üstün kaliteyi daha fazla ön plana taşıyan Yeni Corolla, Toyota'nın Under Priority ve Keen Look tasarım dilini kullanarak yeni bir ön yüze kavuştu. Yeni Corolla'nın kabininde, müşterilere daha geliştirilmiş araç içi teknolojileri sunulurken, aynı zamanda premium algısını artıran kapsamlı değişikliklere imza atıldı. Halojen veya LED olarak tercih edilebilen farların arasında artık daha küçük krom üst ızgaraya yer verilirken, tamponun en alt kısmında yer alan yeni ızgara, tampon spoylerleri ve eğimler, aracın daha keskin bir ifadeye sahip olmasına katkı sağlıyor" diye konuşan Dülger, 1.4 litre D-4D turbo dizel ve iki benzinli motor, seçeneğinin bulunduğu Corolla'lara 1.4 D-4D dizel motorunda Toyota'nın MultiMode otomatikleştirilmiş şanzımanıyla satışa sunulurken, 1.6 litre benzinli motorlarda düz vitesin yanı sıra Multidrive S otomatik şanzıman seçeneği ile tercih edilebileceğini belirtti.

"HERKES İÇİN BİR TOYOTA VAR"
Tasarruflu olduğu kadar sürüş keyfi ile de öne çıkan Yaris Hybrid'de 6 bin TL'lik indirim, Corolla modellerinde 4 bin TL'yi bulan indirim, teknolojisi, tasarımı ve üstün off-road yeteneklerinin yanı sıra özellikleriyle bir SUV kalitesini yansıtan Hilux'ta 3 bin TL'lik indirimin sunulduğu Toyota Plaza Toyan'da Yaris ise 1,550 TL'ye varan indirim ile tüketicilere sunuluyor. Haziran kampanyasında yüzde 1,25'ten başlayan faiz oranları ve her bütçeye uygun 48 aya varan vade seçenekleri de avantajlar dünyasının kapısını aralıyor.
BİZE ULAŞIN