Eski çalışan dehşet saçtı

Eski çalışan dehşet saçtı

Ankara Üniversitesi hastane çalışanları ve hastalar dehşet dolu bir sabahla sarsıldı. Cinnet getiren teknisyen Enver Türkmen, aynı hastanede çalışan dört eczacıyı tabancayla vurarak öldürdü

Korkunç olay Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Fizik Tedavi Bölümü'nde bulunan eczanede yaşandı. İddiaya göre eczacılarla husumeti olan ve daha önce disiplin soruşturması geçirdiği öğrenilen Enver T. (44), gururuyla oynandığını belirterek, söz konusu eczaneye sabah saat 11.00 sularında gelip toplantıyı bastı. O sırada içeride bulunan 6 eczacıdan ikisini kenara çekerek kavgalı olduğu diğer 4 eczacıya kurşun yağdırdı. Eczacılardan Gürsu Ulaşan,(53) İlknur Yüce, (50) ve Özler Kiriş (34) olay yerinde, Hikmet Türk (49) ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

"4 aydır ilaç alıyordu"
Saldırgan Enver T., dün itibariyle görevi suistimal gerekçesiyle İbn-i Sina Hastanesi'ne gönderilmişti. Ancak ilk iş gününde eski iş yerine gelerek kendisini suçladıklarını iddia ettiği 4 eczacının üzerine kurşun yağdırdı. Başkenti sarsan cinayetlerle ilgili konuşan hastane personeli ve görgü tanıkları saldırganın cinayetleri "gurur" nedeniyle işlediğini iddia etti. Dehşet anlarını anlatan hasta yakını Necati Kılıçarslan (50), "Eşimin fizik tedavisi ve hastaneye yatış işlemleri için geldim. İçeriye girdim tam asansörün önüne gelmiştim ki art arda patlayan silah sesleriyle irkildim. Ne oluyor dedim. Eşimle hemen kaçalım dedik ancak silah sesleri devam ediyordu. Eczane odasından geliyordu. Odadan çığlıklar yükseliyordu, silah seslerinden başka bir şey duymadık" dedi. Saldırganı tanıdıklarını belirten hastane personeli ise, "Enver 20 yıldır burada çalışıyordu, herkes onu kendi halinde biri olarak tanır ancak son zamanlarda eczanedeki kaybolan ilaçlar ve bazı görev sebepli sorunlar nedeniyle soruşturma açıldı. İpler ondan sonra koptu. Biz burada çalışan ancak yakın zamanda ayrılan bir eczacı arkadaşımızı ölümle tehdit ettiğini biliyoruz. Psikolojik sorunları vardı, yaklaşık dört aydır bazı ilaçlar alıyordu" şeklinde konuştular.

'Soruşturma konusuydu'
Olay yerine gelerek bilgi alan Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, "Saldırgan ve hayatını kaybeden arkadaşlarımız arasında uyuşmazlıklar olduğunu, bunun da zamanla husumete dönüştüğünü biliyoruz. Bu durumla ilgili dekanlık olarak soruşturma başlatmış ve saldırgan Enver T.'nin görev yerini değiştirmiştik. Maalesef 4 eczacımız hayatını kaybetti. Olayda herhangi bir siyasi ya da terör ilişkisi söz konusu değildir. Hastane eczanemiz içerisinde çalışanlar arasındaki her yerde oluşabilecek bazı uyuşmazlıklar ki bu da bir soruşturma konusuydu. Sanıyorum bir bunalım neticesinde eczanemizin Enver T. isimli çalışanı, eczacılarımıza ateşli silahla saldırısıyla gerçekleşti. Saldırgan silahıyla birlikte yakalandı. Çok üzgünüz" dedi.

'Gurur meselesi yapmış olabilir'
Olayın mesai içerisindeki rutin konularla ilgili olduğunu ve devam eden soruşturma hakkında fazla bilgisi bulunmadığını belirten İbiş, "Aynı ortamda çalışmalar sırasında yaşanabilecek sorunlar olduğu arkadaşlarım tarafından bana ifade edildi" dedi. Saldırganın arkadaşlarınca rüşvet ve zimmetle suçlandığı yönünde kendisine bilgi ulaşmadığını belirten İbiş, "Soruşturmayı gurur meselesi yapmış olabilir. Depresif bir atak içerisinde de olabilir. Sağlıklı bir insanın yapmayacağı bir eylem. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma adli makamlar ve polis tarafından yürütülmektedir" dedi.
BİZE ULAŞIN