Yaz futbol okulundaye tenek avı

Yeni Altındağ Belediyespor genç yetenek keşfine çıktı. İddialı bir takım kurmanın hesaplarını yapan mavi-beyazlı takıma girmek isteyen minikler kıyasıya yarışıyor

Yaz futbol okulundaye tenek avı
Genç yetenekler için keşfe çıkan Yeni Altındağ Belediyespor, açtığı yaz futbol okulu ile yetenek avına çıktı. Mavi beyazlı takım, altyapıya önem vererek gelecek için iddialı bir kadro kurmanın hesaplarını yapıyor. Kulüp çatısı altında açılan futbol yaz okulu bu durumun en önemli göstergelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Gelecek emin ellerde
Yeni Altındağ Belediyespor, geleceği sağlam temeller üzerine inşa etmek için kolları sıvadı. Karapürçek Semt Stadı'nda açılan yaz okuluna tam 250 çocuk kayıt yaptırdı. 2002 – 2003 – 2004 – 2005 – 2006 – 2007 – 2008 ve 2009 doğumlu çocuklar, futbol eğitimlerini Yeni Altındağ Belediyespor'un antrenörlerinden alacak. Kayıtların ücretsiz olarak gerçekleştiği yaz okullarında birbirinden yetenekli çocuklar görücüye çıktı. Yaz okulunun ilk günlerinde gençler, attıkları gollerle ve yaptıkları asistlerle büyük alkış topladı. Yaz okulu antrenmanlarını izlemeye gelenler arasında minik sporcuların anneleri ve babaları da vardı.

Hocaları yol gösteriyor
Mavi beyazlı formayı sırtına geçirmek için mücadele veren çocuklar, tam sahada 4 grup halinde çalıştı. Yaşları 7 ile 14 arasında değişen minik futbolcular, antrenmana açma germe hareketleriyle başladı. Çocuklar, koordinasyon hareketlerinin ardından tek pas ve şut çalışması yaptı. Hünerlerini çift kale maçta sergileyen minik futbolcular, birbirinden güzel gollerin altına imza attı. Yeni Altındağ Belediyespor'un teknik kurmayları ise sporcularla oldukça yakından ilgilendi. Antrenmanı Yeni Altındağ Belediyespor Kulüp Başkanı Tamer Açar da izledi.

Başarılı futbolcular çıkacağına inanıyoruz
Kulüp Başkanı Tamer Açar, geleceğe yatırım yapmak istediklerinin altını çizdi. Açar, bu organizasyonda olabildiğince hassas gözlemler yapacaklarını söyledi. Altyapıya önem vererek büyük başarılar elde etmek istediklerini ifade eden Tamer Açar: "Bu çocuklar arasından başarılı futbolcular çıkacağına inanıyorum" dedi. Açar, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin spora ve sporcuya büyük önem verdiğini hatırlatarak bu çatı altındaki birlik ve beraberliğin kendilerini başarıya götüreceğini vurguladı.
BİZE ULAŞIN