‘Milletin önünü terörle asla kesemeyecekler’

Medya Okulu mezuniyet törenine katılan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş terörle önlerinin kesilmek istendiğini, bunu başaramayacaklarını söyledi

‘Milletin önünü terörle asla kesemeyecekler’
Uluslararası Medya Enformasyon Derneği'nin (UMED) genç iletişimciler yetiştirmek amacıyla açtığı Medya Okulu ilk mezunlarını verdi. Ankara'da yapılan "Sertifika Töreni"ne Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, UMED Başkanı Aslan Değirmenci katıldı. Programda konuşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Yeni Türkiye yürüyüşünün önüne geçmek isteyen bir takım unsurlar olduğunu bildiklerini belirterek, "Bugün hendekler kazarak, çukurlar kazarak Türkiye'ye vakit kaybettiren terör örgütlerinin zihniyetleri arasında hiçbir fark yoktur. Her ikisinin de ortak noktası, milletin iradesini örtmek, milletin iradesini geçersiz kılmaktır" şeklinde konuştu.

"YALNIZ BIRAKILDIK"
Terör örgütlerinin dünyada zarar veremeyeceği hiçbir ülke olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, "Türkiye olarak 40 yıldır PKK terör örgütüne, son dönemde de eş zamanlı olarak DAEŞ, DHKPC gibi terör örgütüne birlikte verdiğimiz mücadelelerde çoğu zaman yalnız bırakıldığımızı üzülerek söylüyorum. Türkiye'nin vekalet savaşları yoluyla bir köşeye sıkıştırılmak istenmesi, bunun bir uzantısı olarak PKK ve DAEŞ gibi terör maşalarıyla Türkiye'nin yolunun kesilmek istenmesi asla ve asla başaracakları bir iş değildir. Bu millet eninde sonunda terör örgütü ve terör örgütünün sırtını sıvazlayanlara rağmen millet kazanacak, terör mağlup olacak" diye konuştu. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da, milletin yanında yer alacak milli ve yerli, güçlü bir medyaya ihtiyaç olduğunu belirterek, "Dünyanın sorunları hakkında sorumluluk alacak, duyarlılık oluşturacak medyaya ihtiyaç var" dedi. Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Medya Okulu'nda eğitim görerek sertifika almaya hak kazanan öğrencilere, sertifikalarını dağıttı.
BİZE ULAŞIN